Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Radio Zet przez Internet

Kategoria: Internet, 28 czerwiec 2011, 08:55, ilość odsłon: 1883

Radio Zet to jedna z największych w Polsce stacji, której dziennie słuchają tysiące osób – w domach, biurach, różnego rodzaju zakładach, a także przez komórki z obsługą radia.

Co jednak zrobić, jeśli nie mamy żadnego odbiornika radiowego – ani we wieży, ani normalnego, ani w komórce? Rozwiązanie jest proste – możemy posłuchać Rada Zet przez Internet. A w jaki sposób? Już wyjaśniamy.

Jak słuchać Radia Zet przez Internet

Najprostszą metodą jest wejście na stronę radia (dostępna pod adresem http://www.radiozet.pl/) i wybranie opcji „Słuchaj radia on-line”, znajdującej się w jej górnej części (widać na zdjęciu poniżej). Po bokach możemy również zobaczyć, jaka audycja za chwilkę będzie emitowana oraz jaki utwór jest aktualnie odtwarzany.

W każdej też chwili mamy dostęp do ostatniego serwisu informacyjnego Radia Zet. Znajduje się on nieco niżej na stronie – przy napisie „Wiadomości” widzimy znaczek odtwarzania. Wsytarczy go kliknąć, aby rozpoczęło się ich odsłuchiwanie.
Możemy również zejść niżej i wybrać jeden z kanałów tematycznych Radia Zet. Znajdują się tam dedykowane w danym temacie piosenki i audycje. Mamy na przykład kanał poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej,  jazowi, muzyce klasycznej, ale też i dzieciom czy muzyce klubowej.
Jeśli jednak nie chce nam się skakać po stronach, a lubimy sprawdzić, co nadawane jest na różnych stacjach, pomocą służy wiele stron, jak na przykład www.polskafm.pl. Mamy tu zgromadzonych kilkadziesiąt stacji – klikamy na logo danej, aby zobaczyć, co aktualnie nadawane jest na antenie. Oczywiście jest tu także RMF FM.

Jak więc widać nie trzeba nam żadnych komercyjnych aplikacji, aby cieszyć się możliwością odsłuchiwania swojej ulubionej stacji za pośrednictwem Internetu.  Jest to operacja całkiem darmowa, wymagająca praktycznie jednego tylko kliknięcia. 

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Radio Zet przez Internet