Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Radio w Internecie za darmo

Kategoria: Internet, 28 czerwiec 2011, 08:54, ilość odsłon: 12206

Dzisiejsza technologia sprawia, że możemy na komputerze nie tylko bawić się, czy pracować, ale wykorzystywać nasz sprzęt zamiast telewizora, odtwarzacza płyt muzycznych czy tez radioodbiornika. W tej poradzie skupimy się na tym ostatnim zagadnien

Radio przez Internet

Do słuchania stacji radiowych przez sieć wcale nie potrzeba nam jakiejś skomplikowanej wiedzy czy też zawansowanych aplikacji. Wystarczy nam zwykły odtwarzacz plików audio, jak na przykład popularny Winamp (jest on do pobrania ze strony naszego portalu). Na stronach wielu radiostacji wystarczy tylko kliknąć pole, w którym oznaczone jest nadawanie na żywo i już możemy słuchać transmisji aktualnej audycji.

Jeśli jednak nie chce nam się skakać po stronach, a lubimy sprawdzić, co nadawane jest na różnych stacjach, pomocą służy wiele stron, jak na przykład www.polskafm.pl. Mamy tu zgromadzonych kilkadziesiąt stacji – klikamy na logo danej, aby zobaczyć, co aktualnie nadawane jest na antenie. Możemy także kliknąć na jedną z flag na górze, aby przenieść się na stronę ukazującą stacje radiowe wybranego kraju – np. Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch czy Hiszpanii.

Tego typu rozwiązania pozwalają również na odkrycie stacji, których nie poznalibyśmy w inny sposób. Mnóstwo stacji nadaje WYŁĄCZNIE przez Internet. Pełen spis radiostacji znajdziemy na licznych stronach – jak na przykład tutaj: http://one.xthost.info/emsoft/med1r.htm. poza tym można wpisać do wyszukiwarki „radiostacja internetowa”, aby zobaczyć cała listę wyników. Dobrą frazą do znalezienia tego typu nadawców jest także „radiostacja on line”.

Dlaczego warto używać radiostacji sieciowych? Jeśli pracujemy na komputerze, nie musimy podłączać dodatkowego urządzenia do sieci. Dodatkowo mamy w każdej chwili kontrolę nad głośnością, zmiana kanału, itp. 

Inne porady z tej kategorii:

  • Katalogi SEO- jak skutecznie katalogować?

    Katalogi SEO to tak naprawdę zwykłe internetowe katalogi tematyczne, a sama nazwa powstała jako określenie jednej z bardziej popularnych metod pozycjonowania.

  • Jak zrobić stronę html?

    Aby wykonać stronę HTML, potrzebna jest przede wszystkim znajomość tego języka. Możemy nauczyć się go zarówno dzięki licznym, darmowym kursom HTML w sieci, jak tez i na płatnych kursach.

  • Google i znaki zastępcze

    Jak stosować znaki zastępcze w wyszukiwarce Google? Żeby przekonać się jak pożyteczne mogą być znaki zastępcze możemy wykonać prosty eksperyment. Wystarczy w polu wyszukiwania Google wpisać następującą frazę­..


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Radio w Internecie za darmo