Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Punkt przywracania systemu – jak go wykonać?

Kategoria: Systemy Operacyjne, 10 czerwiec 2011, 09:21, ilość odsłon: 2813

Punkt przywracania systemu to bardzo pożyteczna funkcja, która pozwala nam na „cofnięcie się w czasie” i odwrócenie wszystkich zmian, jakie zaszły od momentu stworzenia go.

Jest to rzecz użyteczna w sytuacji, gdy na przykład system zaczynam nam szwankować po instalacji gry, programu, czy tez komponentów – np. bibliotek systemowych.

Punkt przywracania systemu na XP

Aby stworzyć Punkt przywracania, klikamy na START, następnie na PROGRAMY, a dalej na Akcesoria i Narzędzia Systemowe. Tu wybieramy „przywracanie systemu” i zostajemy przeniesieni do kreatora tworzenia punktu.

punkt przywracania systemu

Wybieramy tu opcję Utwórz Punkt Przywracania i klikamy Dalej. Zostajemy poproszeni o podanie nazwy punktu – pomoże nam ona w przypomnieniu sobie, w jakim stanie był nasz system. Jeśli na przykład planujemy instalację jakiegoś programu, możemy napisać „System przez XYZ”. Dalej kilkamy „Utwórz” i czekamy na koniec operacji.

punkt przywracania systemu

Po operacji zostaniemy poinformowaniu o jej sukcesie.

Punkt przywracania systemu na Vista

Aby otworzyć narzędzie Przywracanie systemu, należy wejść do menu Start, następnie klikamy na Programy, Akcesoria, Narzędzia systemowe, Przywracanie systemu. Jeśli zostanie wyświetlony monit o hasło administratora lub potwierdzenie, wpisujemy hasło lub potwierdzamy.

punkt przywracania systemu

Mamy tu automatycznie zapisywane punkty przywracania. System tworzy je przed instalacją aplikacji i gier, wiec nie musimy się o to kłopotać osobiście.

Punkt przywracania systemu na Windows 7

Klikamy START, Komputer, a następnie Właściwości. W oknie System i zabezpieczenia mamy opcję Ochrona Systemu. Klikamy i w kolejnym oknie klikamy na zakładkę Ochrona systemu. Następnie wybieramy partycję, dla której ma być wykonany punkt przywracania, nazywamy ją i gotowe. Jeśli zaś chcemy przywrócić system do punktu, wykonujemy te same kroki, tylko w odpowiednim okienku zaznaczamy „Przywróć system”.

punkt przywracania systemu

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak wyłączyć podpisy miniatur (Win XP)?

    Porada dla tych, którzy chcą poprawić funkcjonalność i estetykę swoich folderów ze zdjęciami. Jeżeli korzystamy z widoku miniatur i nie chcemy żeby pod nimi pojawiały się nazwy plików możemy zastosować prostą sztuczkę.

  • Skróty klawiszowe dla programów w Windows Vista

    Skróty klawiszowe do programów zgrupowanych na pasku szybkiego uruchamiania. W Windows Vista możemy uruchamiać programy zgrupowane na pasku szybkiego uruchamiania za pomocą prostych skrótów klawiszowych.

  • Co to jest system operacyjny?

    System operacyjny to dla laików dość tajemnicze pojęcie, które nierozłącznie kojarzy się z komputerem, ale z trudem przychodzi im podanie jego definicji.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Punkt przywracania systemu – jak go wykonać?