Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Przeszukiwanie zawartości plików tekstowych (XP)

Kategoria: Systemy Operacyjne, 02 listopad 2008, 23:49, ilość odsłon: 3736

Windows XP posiada możliwość przeszukiwania zawartości plików tekstowych. Windows XP posiada ciekawą możliwość wyszukiwania danego wyrażenia w plikach tekstowyc­h.

Windows XP posiada ciekawą możliwość wyszukiwania danego wyrażenia w plikach tekstowyc­h. Żeby ją uruchomić należy posłużyć się Edytorem rejestru (Start > Uruchom, w polu "Otwórz :" wpisujemy regedit. Następnie wchodzimy do klucza HKEY_CLASSES_ROOT i w podfolderze interesującego nas formatu pliku tekstowego szukamy podklucza (lub go tworzymy)  o nazwie PersistentHandler. Teraz jako jego wartość domyślną przypisujemy ciąg :


{5E941D80-BF96-11CD-B579-08002B30BFEB}


Po zrestartowaniu komputera w oknie wyszukiwania powinno pojawić się nowe pole "Zawierające tekst :".

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak wyłączyć zapisywanie ustawień pulpitu? (Win XP)

    System Windows zapamiętuje ostatni układ pulpitu przed wyłączeniem komputera. Jak to wyłączyć? System Windows zapamiętuje ostatnie rozmieszczenie ikon i otwarte foldery po ponownym włączeniu komputera.

  • Jak zrobić kopie zapasową systemu? - XP

    Zabezpiecz się przed utratą danych na swoim pececie. Nie pozwól by twoja ciężka praca, ważne dokumenty, zniknęły przez jeden głupi błąd.

  • Zmiana zapomnianego hasła w Windows XP

    Bardzo przydatna porada dla osób, którym zdarzyło się zapomnieć hasło logowania do systemu Windows XP. Chyba każdemu zdarzyło się zapomnieć jakieś ważne hasło. A jest co zapominać, bo loginów, PINów i ustawień, z których codziennie korzy


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Przeszukiwanie zawartości plików tekstowych (XP)