Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Przedłużacz USB - zastosowanie

Kategoria: Sprzęt, 13 maj 2011, 09:43, ilość odsłon: 1695

Przedłużacz USB to wygodne rozwiązanie w wielu sytuacjach, gdy nie mamy urządzeń działających bezprzewodowo – na przykład w jednym pomieszczeniu trzymamy drukarkę, a w drugim komputer. Jaki przedłużacz kupić, aby mieć pewność, że dane b

Długość ma znaczenie

Na początku musimy zmierzyć odległość pomiędzy urządzeniami, do których wykorzystamy przedłużacz. Jeśli odległość wynosi do 5m, możemy nabyć przedłużacz pasywny. Powyżej 5 m potrzebujemy aktywnego. Jednak maksymalny zasięg takiego kabla to w najlepszym przypadku 10 m – napięcie jest tracone na dalszych dystansach.

Krótkie i niedrogie

Najkrótsze i najtańsze przedłużacze USB mają poniżej metra i kosztują niewiele – kilka złotych. Wysokiej jakości przewody USB 2.0, umożliwiający transfer do 480 Mbit/sek i mające metr długości to wydatek rzędu 10 złotych. Są jednak i kilkakrotnie droższe kable metrowe, jak na przykład Lindy 31878 - 1m, za który przyjdzie zapłacić ponad 60 złotych! Jednak za tą kwotę dostajemy wysokiej jakości przewód USB w pełni kompatybilny z USB 3.0 umożliwiający transfer aż do 5,0 Gbit / s.

Przed__u__acz_USB

Dłuższe i niekoniecznie droższe

Dłuższe przedłużacz niekoniecznie muszą być drogie. Producent Gembird oferuje na przykład 3-metrowe, które możemy nabyć za kilkanaście złotych. Tak samo Belkin Pro (zdjęcie poniżej). Za trzy metry zapłacimy 10-15 złotych.

Belkin_Pro

Za kwotę 20 złotych można zakupić kabel 5-metrowy PREMIUM USB2.0. Ma on zalewane złącza i jest 4-żyłowy.  Dodatkowo - podwójnie ekranowany 2 x AWG24, 2 x AWG28 UL2725. Wspiera USB 2.0

Inne porady z tej kategorii:

  • Jaka drukarka atramentowa?

    Drukarka atramentowa przydaje się wszędzie tam, gdzie trzeba drukować przede wszystkim tekst. Jednak jaka drukarka atramentowa z istniejących na rynku jest najbardziej ekonomiczna i ma największą wydajność? Istnieje sporo interesujących modeli, z

  • Komputer nie wykrywa dysku twardego

    Co możemy zrobić, gdy nasz komputer nie wykrywa dysku twardego?

  • Co to jest komputer Mac?

    Komputer Mac to rodzina komputerów zupełnie innych niż PC. W niniejszym artykule postaramy się bliżej wyjaśnić, co to jest komputer Mac.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Przedłużacz USB - zastosowanie