Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Programy na windows mobile – instalacja

Kategoria: Bezpieczeństwo, 10 maj 2011, 09:01, ilość odsłon: 9530

Urządzenia z systemem Windows Mobile mogą czasem sprawiać wrażenie takich, na których trudno zainstalować gry czy aplikacje. Jest to jednak mylne wyobrażenie, a jak zrobić to w łatwy i szybki sposób, prezentuje ta porada.

Mamy trzy rodzaje plików instalacyjnych - .exe, ,msi oraz .cab. Te drugie spotyka się już rzadziej, jednak wciąż możemy się na nie natknąć. W pierwszych dwóch przypadkach potrzebujemy dla systemów XP i 2000 oprogramowania ActiveSync, które można pobrać za darmo z naszych stron. Natomiast w systemie Vista znajdziemy oprogramowanie w Centrum Obsługi Urządzeń z Windows Mobile. Następnie podłączamy urządzenie z Windows Mobile do komputera za pomocą kabla. Dokonujemy konfiguracji połączenia (jeśli tego nie zrobiliśmy wcześniej) i uruchamiamy plik instalacyjny programu czy też gry, którą chcemy zainstalować. Kolejne kroki to potwierdzenie chęci instalacji oraz wybór, czy aplikacja ma zostać zainstalowana na karcie pamięci czy też na telefonie.

 

instalacja_na_WM


Pliki z rozszerzeniem .cab instalujemy nieco inaczej. Po prostu ściągamy je bezpośrednio na urządzenie z Windows Mobile lub też przerzucamy je z komputera na nie za pomocą kabla lub Bluetootha. Następnie wystarczy w taki plik kliknąć, aby zaczęła się jego instalacja. Podobnie jak w poprzednim przypadku wybieramy jej miejsce. Uwaga – pliki .cab mogą wyglądać jak archiwa .rar lub .zip, jednak nie należy ich rozpakowywać. I na tym nasza rola się kończy.

 

Windows_Mobile


Oczywiście niektóre z zainstalowanych programów musimy dodatkowo skonfigurować, jednak zależy to oczywiście od aplikacji. Jednak ja widać po powyższej poradzie – sama instalacja oprogramowania na Windows Mobile nie powinna nikomu sprawić problemu. Jest ona dziecinnie prosta, należy tylko pamiętać rodzaju pliku instalacyjnego.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest program antywirusowy?

    Każdy komputer codziennie narażany jest na działanie szkodliwych aplikacji, które przenoszą w sobie wirusy i lokują je na twoim komputerze.

  • Jak usunąć wirusa?

    Komputer wolno Ci działa? Może masz wirusa? Jeśli nie wiesz jak usunąć wirusy z komputera specjalnie dla Ciebie przedstawiamy tą wideoporadę. Zawiera ona kilak instrukcji jak można usunąć wirusa lub trojana.

  • Programowanie – praktyczne podstawy

    Programowanie to proces, dzięki któremu możemy tworzyć programy komputerowe.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Programy na windows mobile – instalacja