Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Programy na Ubuntu – jakie najlepiej wybrać?

Kategoria: Narzędzia, 02 czerwiec 2011, 09:59, ilość odsłon: 3713

Jak i na każdy system operacyjny, tak i na Ubuntu możemy znaleźć masę miej lub bardziej udanych programów, dających spore możliwości użytkownikowi

est ich tak wiele, że aż trudno wybrać grupkę „musisz mieć”, jednak można pokusić się o zaprezentowanie kilku godnych uwagi pozycji. Oto małe ich zestawienie.

Godne uwagi programy na Ubuntu

KeePassX to aplikacja dla aktywnych użytkowników. Jest to generator haseł, który przyda się przy zakładaniu kontr na stronach internetowych. Możemy zdać się na los lub tez wybrać sami, jakie znaki (cyfry, litery duże i małe, znaki, białe spacje) i jaką długość ma posiadać nasze nowe hasło. Klucze możemy dzielić dowolnie na kategorie (np. email, ftp, www). GDesklets oraz Screenlets to natomiast aplikacje, pozwalające upiększyć pulpit poprzez dodanie do niego takich rzeczy jak wyświetlanie zdjęć czy informacje o procesorze.


programy na Ubuntu


Specto to niewielki, użyteczny programik, który służy do monitorowania zmian w systemie, procesach, w katalogach i na stronach internetowych. Gdy nastąpi jakakolwiek zmiana, zostajemy o tym powiadomieni. Openshot to natomiast łatwy w obsłudze edytor wideo. Pozwala nam dodawać efekty przejścia między filmikami. Natomiast do obsługi audio polecić można Audacity. To zaawansowany edytor dźwięku, posiadający mnóstwo opcji. Audacious to również aplikacja do muzyki, ale tylko i wyłącznie do jej słuchania. Wielu użytkowników stawia ją na pierwszym miejscu playerów.

programy na Ubuntu

ISOMaster to z kolei narzędzie do tworzenia i obsługi obrazów płyt. Możemy z katalogu zrobić obraz płyty lub do istniejącego obrazu dodawać nowe pliki i to przed nagraniem.

Oczywiście istnieje znacznie więcej dobrych, sprawdzonych aplikacji, Tu zamieściliśmy takie, które przydadzą się każdemu. Dobór innych zależy od indywidualnych preferencji użytkownika.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak edytować plik PDF?

    Na pewno nie jeden raz myśleliście o tym jak poradzić sobie z tym PDF-em. Otóż poniższa porada pokaże jakich narzędzi użyć aby obsługa jednego z najpopularniejszych formatów była dla nas bardzie przyjemna.

  • Jaki edytor CSS wybrać?

    Wiele osób rozpoczynając swoją przygodę z tworzeniem stron internetowych zastanawia się nad tym, jaki edytor CSS wybrać.

  • Tworzenie muzyki na komputerze

    Mając komputer z kartą muzyczną każdy użytkownik może próbować swoich sił w komponowaniu muzyki. Oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań co do gatunku – może być to zarówno muzyka klubowa, jak i pop, rock, czy też nawet metal.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Programy na Ubuntu – jakie najlepiej wybrać?