Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Programy do odtwarzania muzyki

Kategoria: Narzędzia, 28 czerwiec 2011, 08:53, ilość odsłon: 7456

Każdy użytkownik Internetu z biegiem czasu gromadzi spora ilość plików audio ze swoimi ulubionymi utworami. Oczywiście aby z nich korzystać trzeba zaopatrzyć się w odpowiednią aplikację do odtwarzania muzyki. Jakiego programu najlepiej używać

PROGRAMY DO SŁUCHANIA AUDIO

Jednym z najbardziej znanych i popularnych jest Winamp. Ma on wsparcie dla niemal wszystkich formatów dźwięku, a dzięki różnego rodzaju wtyczkom zyskujemy dodatkowe funkcje, jak np. połączenie z LastFM czy też możliwości efektownych wizualizacji. W podobny sposób możemy rozszerzyć funkcjonalność innych bezpłatnych playerów, jak na przykład równie powszechne i popularne AIMP 2.61.583, Foobar 2000, jetAudio 8, czy też Spider Player 2. Szczególnie dużymi możliwościami konfiguracji cechuje się Foobar 2000, który poradzi sobie z każdym formatem audio, a za jego powstanie odpowiada współtwórca Winampa. Aplikacja te wygrywa wszelakie testy na jakość odtwarzanej muzyki, idealnie więc przyda się audiofilom.

Warto także zwrócić uwagę na Songbird. To połączenie playera z przeglądarką internetową, używające silnika, na jakim pracuje popularna przeglądarka Firefox. Warto zauważyć ogromną liczbę wtyczek do programu oraz fakt, że podczas instalacji od razu pobierane są te najbardziej funkcjonalne.

Więcej tego typu programów można znaleźć na stronach naszego wortalu w dziale Programy - > Multimedia. Znajduje się tam sekcja „Odtwarzacze audio i wideo”, gdzie można znaleźć dziesiątki tego typu aplikacji. Są one również za darmo, jak też i w wersjach testowych oraz rozwojowych. Zachęcamy do często odwiedzania, ponieważ dział ten aktualizowany jest na bieżąco i nowe programy dochodzą co kilka dni. Z pewnością każdy znajdzie tam idealny program do odtwarzania muzyki dla siebie.

Inne porady z tej kategorii:

  • konwersja pdf

    Plik PDF to powszechnie używany dziś standard przesyłania różnego rodzaju dokumentów – a zwłaszcza tych ważniejszych, jak faktury czy rachunki. Pliki tego typu są nieedytowalne i nie możemy wprowadzać na nich żadnych zmian.

  • Programy na Ubuntu – jakie najlepiej wybrać?

    Jak i na każdy system operacyjny, tak i na Ubuntu możemy znaleźć masę miej lub bardziej udanych programów, dających spore możliwości użytkownikowi

  • Co to jest hardware?

    Przeglądając opisy programów, czy też artykuły w sieci na temat komputerów, spotkać można określenie „hardware”. Występuje ono często wraz z drugim słowem „Software” (np. hardware i software). Co oznaczają te terminy?


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Programy do odtwarzania muzyki