Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Programy antywirusowe – który wybrać?

Kategoria: Bezpieczeństwo, 18 maj 2011, 09:19, ilość odsłon: 2912

Bezpieczeństwo komputera w sieci to dość istotna sprawa. Co prawda Windows ma swoje zapory i osłony, jednak coraz to nowsze zagrożenia wymagają coraz lepszych zabezpieczeń, których produkt Microsoftu nie daje. Na szczęście istnieją programy ant

Ochrona za darmo

Pośród programów dostępnych za damo można polecić kilka pozycji. Pierwszą, która nasunie się z pewnością wielu użytkowników, jest Avast. To często aktualizowany program antywirusowy, który dość skutecznie chroni przed wszelkiej maści zagrożeniami. Także Comodo Internet Security doskonale spełnia swoją rolę, podobnie i AVG Antivirus Free Edition. Warto zauważyć, że każdy z nich ma wersję płatną, która zapewnia dodatkowe możliwości i jeszcze lepiej chroni system. Jednak na użytek domowy spokojnie wystarczą wymienione.

program antywirusowy - jaki wybrać?

Ochrona za pieniądze

Programy płatne przeznaczone są przede wszystkim dla firm, ale również i osoby prywatne mogą zakupić licencję na ich używanie. Ceny różnią się w zależności od producenta, a na które aplikacje warto mieć oko? BitDefender ANtivirus, AVG Anti-Virus, Panda Antivirus Pro, Norton Antivirus, Kaspersky IS, Avast Antivirus Pro to czołówka, która wykazuje największą skuteczność w wykrywaniu i likwidacji złośliwych elementów, jakie przyplątać się mogą podczas codziennej pracy z siecią.

BitDefender

Spróbuj i ściągnij za darmo

Wszystkie darmowe programy antywirusowe znajdują się na stronach naszego vortalu. Są tam również także wersje testowe i próbne, pozwalające na pobranie ich i używanie jakiś czas – co nic nie kosztuje. Dlatego też zapraszamy do ich pobrania i przekonania się, jak sprawują w praktyce. Całkowicie darmowe aplikacje znajdziecie w kategorii Programy – Bezpieczeństwo.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest firewall?

    Czasem, na przykład kiedy gramy w gry komputerowe, wyskakuje nam komunikat dotyczący tego, że nasz komputer ma firewalla i nie może przez niego połączyć się z czymś, bądź pobrać jakiegoś elementu.

  • Jak ograniczyć liczbę prób logowania (Windows Vista)?

    W Windows Vista możemy w prosty sposób poprawić swój poziom bezpieczeństwa poprzez ustalenie ile prób logowania może wykonać użytkownik naszego komputera. Żeby ustawić ten parametr nalezy posłużyć się specjalnym narzędziem (Start, w polu w

  • Jak usunąć wirusa?

    Komputer wolno Ci działa? Może masz wirusa? Jeśli nie wiesz jak usunąć wirusy z komputera specjalnie dla Ciebie przedstawiamy tą wideoporadę. Zawiera ona kilak instrukcji jak można usunąć wirusa lub trojana.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Programy antywirusowe – który wybrać?