Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Programowanie w Turbo Pascalu

Kategoria: Bezpieczeństwo, 07 wrzesień 2011, 13:31, ilość odsłon: 1441

Turbo Pascal jest jednym z popularniejszych implementacji kompilatorów języka Pascal i choć obecnie nie jest już rozwijany, to wciąż cieszy się dużą popularnością wśród programistów.

Jednym z powodów jest to, że świetnie nadaje się do nauki programowania, więc w tej poradzie podpowiemy, jak zacząć swoją z nim przygodę.

Kursy Turbo Pascala

Jeśli nie mamy ochoty na płacenia za kursy i lekcje, możemy znaleźć w sieci wiele stron poświęconych programowaniu w tym języku. Wśród nich znajdą się także strony z kompletnymi kursami, które uczą tego języka od samych podstaw. Na przykład na tej stronie: http://www.programowanie.vsz.pl/turbo_pascal,podstawy_pascala.html mamy kompletną prezentację języka, poczynając od wyjaśnienia, czym są pętla i jak działa, kończąc zaś na pisaniu średnio zaawansowanych programów. Mamy tu możliwość zapoznać się z kursem podstawowym, a potem przejść do zaawansowanego, który wymaga już znajomości tematów poruszanych w poprzednim. Wszystko to oczywiście za darmo, można więc polecić ten kurs każdemu, kto dopiero rozpoczyna swa przygodę z językami programowania.

Także i ta strona: http://turbo-pascal.lubi.pl/kurs.htm oferuje kompletny kurs tego języka. Oprócz wyjaśnień mamy tu także możliwość ściągnięcia wielu algorytmów i użytecznych aplikacji, na których sprawdzimy nasze umiejętności nabyte podczas kursów. Istnieje również mnóstwo innych sieciowych lekcji programowania w Turbo Pascalu, wystarczy tylko wpisać do wyszukiwarki „kurs Turbo Pascala”, aby ukazało się mnóstwo stron poświęconych temu właśnie zagadnieniu. Nauka Turbo Pascala może być dobrym wstępem do poznawania bardziej zaawansowanych języków, więc dobrze go poznać. A jako że nie kosztuje to ani grosza, można spróbować swoich sił w wymienionych kursach. 

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak zablokować właściwości ekranu (Win XP)?

    Prosta modyfikacja rejestru, która uniemożliwia dostanie się do właściwości ekranu. Jeżeli chcemy uniemożliwić dostęp do właściwości ekranu (tych, które widzimy klikając drugim przyciskiem myszy na pulpit i wybieramy Właściwości)...

  • Co to jest modem?

    Modem, czyli z języka angielskiego Modulator – Demodulator, jest urządzeniem elektronicznym służącym do przekształcania sygnałów cyfrowych na analogowe oraz analogowych na cyfrowe.

  • Pdm.keylogger – czy jest niebezpieczny?

    PDM Keylogger to fałszywe zagrożenie, tworzone przez szkodliwe oprogramowanie typu rougeware. Jeśli mamy tego typu szkodnika, może nam niespodziewanie wyskoczyć okienko pop-up z informację, że wykryto keylogger o nazwie PDM.Keylogger.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Programowanie w Turbo Pascalu