Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Programowanie w php – jak się do tego zabrać

Kategoria: Bezpieczeństwo, 07 wrzesień 2011, 13:29, ilość odsłon: 744

Język PHP to rzecz, z którą wielu internautów spotyka się na co dzień. Jest to obiektowy, skryptowy język programowania zaprojektowany do generowania stron internetowych w czasie rzeczywistym.

Najczęściej stosuje się go do tworzenia skryptów na serwerze WWW, ale może być on także używany do przetwarzania danych z poziomu wiersza poleceń oraz nawet do pisania programów pracujących w trybie graficznym (np. za pomocą biblioteki GTK+, używając rozszerzenia PHP-GTK). Implementacja PHP wraz z serwerem WWW Apache oraz serwerem baz danych MySQL określana jest jako platforma AMP (w środowisku Linux – LAMP, w Windows – WAMP). Ponadto PHP można uruchomić na serwerze IIS (Windows) oraz w chmurze Windows Azure. Jak się nauczyć programowania w tym użytecznym języku? Oto krótka porada na ten temat.

Nauka PHP
Jeśli nie chcemy wykosztowywać się na kursy, korepetycje lub lekcje, pomocą służą liczne strony internetowe. Znaleźć można na nich mnóstwo materiałów do nauki, w tym całe programy nauczania php. Język ten możemy poznać dzięki tej stronie: http://phpkurs.pl/, na której krok po kroku wyjaśnione są wszystkie elementy programowania w tym języku – poczynając od składni, na operacjach na plikach kończąc. Wszystko w przystępnej formie, tak więc nawet ktoś nie mający jak dotąd styczności z php będzie mógł nauczyć się tu tego języka.

Inny kurs tego typu znajdziemy tutaj: http://kursphp.com/.  Jak twierdzi jego autor, po zapoznaniu się z wszystkimi lekcjami będziemy w stanie tworzyć zmienne, obsługiwać tablice, czy też tworzyć własne funkcje. Oczywiście we wszystko jesteśmy wprowadzani stopniowo, jak na porządny kurs przystało. Ponieważ jest on również darmowy, można spróbować bez żadnych opłat.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Programowanie w php – jak się do tego zabrać