Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Programowanie – praktyczne podstawy

Kategoria: Bezpieczeństwo, 07 wrzesień 2011, 13:15, ilość odsłon: 713

Programowanie to proces, dzięki któremu możemy tworzyć programy komputerowe.

Jest to dość cenna umiejętność, pozwalająca na wykreowanie aplikacji, gier, a także dodatków do istniejących rzeczy, jak np. widgetów do stron komputerowych. Jakie są praktyczne podstawy programowania? Od czego zacząć?

Jak zacząć programować?

Zanim zaczniemy uczyć się programowania, wypada zdefiniować, co właściwie chcemy robić. Inne podejście trzeba zastosować, gdy zabieramy się za programowanie w języku Java, inne, gdy podchodzimy do C++. Na stronach naszego vortalu znajduje się wiele porad dotyczących rozpoczynania przygody poszczególnymi językami. W Internecie istnieją także darmowe kursy poszczególnych. Oto kilka przydatnych linków:

Kurs programowania C++ - kondel.ko.funpic.de/
Kurs programowania Java - javaprogramming.awardspace.com/
Kurs programowania Python webhosting.pl/Python.absolutny.wstep.do.myslenia.w.ogol_nym.jezyku.programowania
Kurs programowania w Delphi - interklasa.pl/portal/dokumenty/komp_w_szkole/programy/Delphi_kurs/lekcje.html
Kurs programowania w Pascal - turbopascal.skryptoteka.pl/

Oczywiście to tylko przykładowe kursy wybranych języków. W Internecie znajdziemy praktyczne wszystko, co potrzeba, abyśmy rozpoczęli samodzielną naukę danego. Nie potrzeba więc płacić za drogie kursy, ponieważ oprócz kursów mamy tu gotowe ćwiczenia, przykładowe aplikacje i programy napisane w języku, który zgłębiamy.

Można również odwiedzać fora dotyczące programowania w danym języku, gdzie od bardziej doświadczonych użytkowników uzyskamy na pewno pomoc i bezcenne porady dotyczące trapiącego nas problemu. Dzięki temu wejdziemy w świat programowania bez większego trudu. Oczywiście aby naprawdę poważnie programować, musimy poświęcić na to co najmniej dwie godziny dziennie – zarówno na opanowanie definicji i pojęć, jak też i praktyczne ćwiczenia. Wszystko to różni się oczywiście do indywidualnego podejścia oraz zrozumienia tematu. Warto jednak spędzić dziennie nieco czasu na zgłębianiu tajników programowania, bowiem prędzej czy później z pewnością zaprocentuje to nam w ten czy inny sposób.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Programowanie – praktyczne podstawy