Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Program do tworzenia muzyki

Kategoria: Narzędzia, 28 czerwiec 2011, 08:52, ilość odsłon: 10434

Wykorzystując możliwości dzisiejszej technologii każdy może we własnym domu tworzyć wspaniałą muzykę w każdym gatunku – od symfonicznej, poprzez rok i metal, aż po techno i tance.

Jednak jeśli ktoś chciałby się za to zabrać, powstaje pytanie – jakiego programu użyć? W sieci jest ich pełno, więc oto kilka najciekawszych propozycji.

Płatne programy do tworzenia muzyki

Jednym z najbardziej uznanych programów do tworzenia muzyki jest z pewnością Fruity Loops. To aplikacja pozwalająca na stosowania zarówno gotowych sampli, jak i instrumentów VST. Mamy tu wbudowany syntetyzator, który umożliwia zmianę brzmienia danego dźwięku, jak też i umożliwia miksowanie oraz dodawanie efektów do muzyki, jak echo, pogłosy, itp. Należy jednak zaznaczyć, że nie zalicza się on do najprostszych w obsłudze i na przyzwyczajenie się do interfejsu oraz opcji należy poświęcić sporo czasu.  Na szczęście ma on bardzo konfigurowalny interfejs, dzięki czemu nie będzie problemu, aby używać tylko tych potrzebnych okienek, które chcemy. Można przekonać się o tym, pobierając wersję demo z naszego serwisu – uwaga, nie można na niej zapisać stworzonych utworów!
Inna użyteczna rzecz to Renoise.

Ten program oferuje mnóstwo możliwości dotyczących dźwięku, w tym obsługę pluginów i VST, jednak aby się do niego przyzwyczaić trzeba nam naprawdę sporo czasu. Aczkolwiek warto nad nim poślęczeć, bowiem umożliwia on niemal wszystko, a po dodaniu np. RealStrat mamy do dyspozycji setki, jeśli nie tysiące, brzmień gitary w każdym gatunku muzycznym – jazz, pop, rock, metal, itp. Z pewnością każdy odnajdzie tu właściwe, poszukiwane brzmienie. Podobnie można tu podłączać zestawy perkusyjne, klawisze, itp. – wtyczek do tej aplikacji jest w sieci pełno.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Program do tworzenia muzyki