Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Program do otwierania cue

Kategoria: Multimedia, 13 lipiec 2011, 08:38, ilość odsłon: 3218

Od czasu do czasu każdemu użytkownikowi może zdarzyć się natrafienie na plik z dziwnym rozszerzenie „.cue”.

Co z nim robić i jak go otwierać? W tej poradzie wyjaśnimy te rzeczy, ale najpierw zaczniemy od samej definicji. Pliki „.cue” to meta dane opisujące układ ścieżek ma płytach DVD i CD.

Jak otwierać .cue?

Do obsługi tego typu plików idealnie nadają się aplikacje obsługujące obrazy płyt. Doskonałym tego przykładem Alcohol 120% lub też Daemon Tools. Uruchamiamy daną aplikację, wybieramy zamontowanie obrazu płyty, wchodzimy do folderu z plikiem .cue, wybieramy go i gotowe – system traktuje obraz tak, jakbyśmy włożyli prawdziwą płytę do prawdziwego napędu i możemy z niej korzystać zgodnie z jej przeznaczenie (czyli – słuchać muzyki, oglądać film, zainstalować grę lub grać w nią). Podobnie działa CDRWIN. To darmowa aplikacja, wśród której licznych opcji znajdziemy także wsparcie dla obsługi .cue.

Co ciekawe, do obsługi plików .cue możemy używać także niektórych playerów. Doskonałym przykładem Foobar 2000, który traktuje plik .cue jako play listę. A ponieważ mamy tam wszelkie informacje na temat ścieżek, dostajemy od razu wszelkie dane na ich temat – tytuł, wykonawca, czas trwania, itp. Możemy także dokonać konwersji pliku .cue na format mp3 czy też wav za pomocą na przykład Easy CD-DA Extractor, Monkey's Audio 3 czy też LAME 3.90.

Wszystkie opisywane tu programy można znaleźć na stronach naszego vortalu. Wystarczy tylko skierować się do działu Windows, Programy, a następnie Multimedia. W poszczególnych sekcjach znajdują się wyczerpujące opisy każdego programu tego typu. \\, co pozwoli dowiedzieć się na temat jego funkcjonowania.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak przerobić mp3 na audio?

    Chcesz nagrać swoje ulubione mp3 i słuchać je w odtwarzaczu audio CD, jadąc autem lub w innych okolicznościach. Nic prostszego przeczytaj poniższa poradę i dowiedz się jak prosto i szybko tego dokonać.

  • Jak wykonać formatowanie mp3?

    Pliki mp3 są powszechnie spotykane na naszych komputerach.

  • Czym otworzyć pliki o rozszerzeniu *.mov?

    Porada tłumacząca czym otworzyć popularne pliki *.mov. Mov to rozszerzenie plików multimedialnych w formacie QuickTime wprowadzonym przez firmę Apple.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Program do otwierania cue