Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Problem z Windows Defender?

Kategoria: Systemy Operacyjne, 05 październik 2008, 11:23, ilość odsłon: 2941

Porada dotycząca błędu 0x80072efd. Jeżeli nasz Windows Defender pokazuje błąd 0x80072efd może to oznaczać, że źle skonfigurowaliśmy naszego firewalla. Pojawia się on w momencie w którym Services.exe...

Jeżeli nasz Windows Defender pokazuje błąd 0x80072efd może to oznaczać, że źle skonfigurowaliśmy naszego firewalla. Pojawia się on w momencie w którym Services.exe, plik odpowiedzialny za usługi uruchamiane w naszym systemie, ma zablokowany dostęp do sieci i tym samym nie może się łączyć ze serwerami Microsoftu. Rozwiązaniem problemu jest więc odpowiednie skonfigurowanie naszej zapory ogniowej tak by nie blokowała Services.exe. W innym wypadku możemy mieć również problem z udostępnianiem folderów i drukarek.


­

Inne porady z tej kategorii:

  • Informacje o systemie w pliku tekstowym (Win XP)

    Jak wyeksportować informacje o naszym systemie do pliku tekstowego? Jeżeli chcemy zapisać informacje o naszym systemie w pliku tekstowym (choćby na pamiątkę ewolucji naszego sprzętu) to możemy posłużyć się narzędziem "Informacje o systemie".

  • Śledzenie przyczyn zamknięcia systemu (Win XP)

    Interesująca porada dotycząca możliwości włączenia monitorowania zamknięć systemu w Windows XP. Jeżeli chcemy, aby nasz system zapisywał informacje o zamknięciu systemu i jego przyczynach musimy posłużyć się Edytorem rejestru...

  • Jak wejść do biosu?

    Jak wejść do biosu - czyli podstawowa umiejętność jakiej powinien nauczyć się każdy posiadacz peceta.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Problem z Windows Defender?