Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Praca przy komputerze

Kategoria: Bezpieczeństwo, 16 wrzesień 2011, 10:02, ilość odsłon: 1026

Wbrew powszechnym poglądom praca przy komputerze też potrafi być niebezpieczna.

Może niekorzystnie wpływać na różne aspekty naszego zdrowia, takie jak postawa ciała czy wzrok, ale także psychika. Zatem jak powinna wyglądać nasza praca przy komputerze aby nie szkodziła naszemu zdrowiu? Jednym z ważniejszych aspektów jest oczywiście postawa ciała. Plecy powinny znajdować się w naturalnej pozycji a stopy powinny być ułożone na podłodze. Większa powinna być także odległość oczu od monitora. Nie powinniśmy także bezustannie wpatrywać się tylko i wyłącznie w monitor. Należy dbać o prawidłowe nawilżenie oczu. Niedopuszczalne wręcz jest również siedzenie pod takim kątem, że w monitorze odbija się światło i utrudnia nam to patrzenie. Również oświetlenie wnętrza w jakim się znajdujemy na duże znaczenie. Światło powinno być skierowane na sufit, a nie znajdować się na linii naszego wzroku.

Również to, w jaki sposób piszemy odbija się na efekcie, jaki daje nasza praca przy komputerze. Wbrew powszechnej opinii nie powinniśmy opierać naszych dłoni na biurku, a palce powinny znajdować się na tej samej wysokości co dłonie. Dłonie powinny być także proste w nadgarstkach. Powinniśmy także poświęcać należytą uwagę naszym palcom, które podczas pracy przy komputerze nieźle muszą się nagimnastykować. Należy unikać ich naciągnięcia poprzez naciskanie kilku przycisków jednocześnie. Przy korzystaniu z myszki powinniśmy angażować do pracy całą rękę, a nie tylko same palce, co znacznie je odciąży. Stosując się do tych kilku prostych zasad możemy sprawić, że nasza praca przy komputerze będzie bardziej wydajna, a przy tym mniej męcząca czy nadwyrężająca organizm.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Praca przy komputerze