Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Podstawowe rady jak uniknąć programów spyware/adware

Kategoria: Bezpieczeństwo, 06 lipiec 2008, 17:54, ilość odsłon: 2475

Kilka porad, które pozwolą na uniknięcie poważnych kłopotów. Podstawową zasadą, która rządzi bezpieczeństwem w sieci jest nieufność. Jeżeli ściągnąłeś jakiś program i właśnie zamierzasz go uruchomić zawsze zastanów się dwa razy.

Podstawową zasadą, która rządzi bezpieczeństwem w sieci jest nieufność. Jeżeli ściągnąłeś jakiś program i właśnie zamierzasz go uruchomić zawsze zastanów się dwa razy. Czy firma, która go wypuściła jest godna zaufania? A może skusiła cię tylko przypadkowa reklama zachwalająca jego niezliczone zalety? Brzmi to głupio, ale im bardziej jesteś p­odejrzliwy tym bardziej zwiększa się bezpieczeństwo twoje i twojego komputera. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości - nie ryzykuj.

­

Jeżeli zamierzasz zainstalować jakiś program zerknij  choćby pobieżnie, na jego licencję. Wiele firm, które umieszczają w swoich produktach programy typu adware pisze o tym wprost w licencji (!) wychodząc z założenia (słusznego poniekąd), że i tak nikt jej nie czyta.


Przezroności nigdy za wiele warto więc zaopatrzyć się w aplikacje, które zostały stworzone specjalnie do walki z internetowymi robakami. Godnym polecenia jest niewątpliwie Spybot Search & Destroy , który pozwala na szybkie i skuteczne przeskanowanie komputera w poszukiwaniu nieproszonych gości. Programów tego typu jest naprawdę wiele, warto więc zajrzeć w to miejsce i poświęcić chwilę na dobranie odpowiedniego oprogramowania dla siebie.

Inne porady z tej kategorii:

  • Programowanie w języku Delphi – jak zacząć

    Delphi, zwany niegdyś Object Pascalem to jeden z języków programowania, którego można używać w środowiskach firmy Borland, Embarcadero, Microsoft (Delphi Prism) oraz w środowisku Lazarus.

  • Szyfrowanie dysku – w jaki sposób szyfrować dane z dysku?

    Po co szyfrować dane na dysku twardym? Oczywiście po to, aby nie dostały się w niepowołane ręce. Każde szyfrowanie danych jest oparte na kluczu umożliwiającym zaszyfrowanie i odszyfrowanie wskazanych przez nas informacji.

  • Regularne skanowanie komputera

    Porada dla tych, którzy często zapominają o regularnym skanowaniu swojego komputera. Jeżeli korzystamy z oprogramowania typu Ad-Aware, sporadyczne skanowanie mija się z celem.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Podstawowe rady jak uniknąć programów spyware/adware