Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Podstawowe rady jak uniknąć nadmiernego spamu

Kategoria: Bezpieczeństwo, 06 lipiec 2008, 18:25, ilość odsłon: 1781

Kilka prostych porad, które pozwolą uniknąć nieprzebranych ilości spamu na naszej skrzynce pocztowej. Najprostszą metodą radzenia sobie ze spamem jest użycie odpowiedniego oprogramowania.

Najprostszą metodą radzenia sobie ze spamem jest użycie odpowiedniego oprogramowania. Jeszcze lepsze wyniki (choć nie tak namacalne) można uzyskać trzymając się kilku prostych zasad, które pozwolą nie tyle zwalczyć spam co mu zapobiec.

Gdy rejestrujesz się na różnego rodzaju serwisach podając swój email zawsze sprawdzaj czy w czasie rejestracji odznaczyłeś  wszystkie pola typu "Chcę być informowany o blabla...". Dziesiątki reklamowych maili, które zapychają nasze skrzynki to często wynik tego typu niedopatrzeń.

Zawsze kiedy wysyłasz email do wielu osób na raz korzystaj z pola BCC (Blind Carbon Copy). Jest to pole, które pozwala na wysyłanie wiadomości jednocześnie do wielu osób ukrywając ich adresy przed innymi. Niejednokrotnie przyczyną spamu są te z pozoru niewinne wiadomości z ogromną liczbą adresatów.

Zawszej uważaj komu i gdzie podajesz swój adres email. Przezorności nigdy za wiele. Jeżeli umieszczasz swój adres gdzieś w sieci staraj się to robić w formie typu :

nick@NOSPAMcos.com

"NOSPAM" to oczywiscie wyrażenie, które powinno zostać wycięte przez kogoś kto będzie chciał posłać do ciebie wiadomość.

Inne porady z tej kategorii:

  • Anonimowość w sieci – jak ją zachować?

    Wbrew pozorom o zachowanie anonimowości w sieci nie jest łatwo. Jeśli nawet pisujemy gdzieś pod nickiem, to i tak nie przeszkodzi to zdolnemu hakerowi namierzyć nas za pomocą specjalistycznych programów. Jak uchronić się przed wrogimi atakami i z

  • Programowanie – praktyczne podstawy

    Programowanie to proces, dzięki któremu możemy tworzyć programy komputerowe.

  • Ukrycie komputera w Otoczeniu sieciowym (XP)

    Prosta porada o tym jak zachować anonimowość w sieci lokalnej. Jeżeli nie chcemy żeby inny użytkownicy sieci lokalnej mieli łatwy dostęp do udostępnianych przez nas danych możemy to zmienić ukrywając nasz komputer w Otoczeniu sieciowym.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Podstawowe rady jak uniknąć nadmiernego spamu