Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Pliki uif czym otworzyć?

Kategoria: Narzędzia, 22 czerwiec 2011, 08:51, ilość odsłon: 8031

Pliki w formacie .uif występują dość rzadko, jednak może się zdarzyć, że taki pobierzemy lub też dostaniemy. Co robić wówczas? Czym go otworzyć i do czego służy? To zaraz wyjaśnimy.

Najpierw jednak kilka słów o tym, czym jest .uif. To skrót od Universal Image Format, czyli „Uniwersalny obraz płyty”. Służy do kompresji obrazów płyt, jak na przykład CD, DVD czy Blue-ray. Jak nietrudno się domyślić, pliki tego typu są dość spore – mogą mieć nawet kilka GB wielkości, jednak ze względu na wyższy stopień kompresji i tak będą zajmować mniej miejsca, niż np. .iso.

Otwieranie .uif

Jak zatem obchodzić się z plikami „.uif”? Najlepiej skorzystać z programu, wspierającemu ten właśnie format i wypalić obraz na płytę lub zamontować go w wirtualnym napędzie. W tym pierwszym przypadku doskonale nada się do tego program MagicISO. Jest on dostępny na stronach naszego vortalu i warto zauważyć, że można dzięki niemu nie tylko dokonać wypalenia płytki, ale także wykonać konwersję formatu .uif na inny, bardziej znany i przyjazny.

Inna aplikacja tego typu to MagicDisc Virtual DVD / CD-ROM 2.7.106, można polecić również PowerISO. Także i inne aplikacje służące do obsługi płyt powinny mieć wsparcie dla tego typu formatu – jeżeli będziemy jakiejś tego typu szukać, dobrze sprawdzić kompletną listę obsługiwanych plików.   Polecamy przejścia do działu Programy,  następni Multimedia. Jest tam kategoria „Nagrywanie Płyt CD, DVD, Blu-ray”, gdzie można znaleźć wiele aplikacji tego typu wraz z ich dokładnymi opisami. Są tam zarówno programy darmowe, jak też i wersja demo oraz trial programów. 

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest emulator?

    Czy jesteśmy miłośnikami gier, które rządziły automatami w salonach gier w latach 80? Jeżeli tak, to powinniśmy zapoznać się bliżej z emulatorami.

  • Program do otwierania .iso

    Format .iso to popularny format zapisu obrazów płyt, pozwalający potem na wypalanie ich na CD lub DVD z twardego dysku lub też montowanie w nośnikach wirtualnych.

  • Pojemność dysku twardego – krótka historia, obecne standardy

    Postępująca miniaturyzacja naszego świata technicznego powoduje, że fizyczny rozmiar dysków jest tak niewielki, iż trudny do wyobrażenia.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Pliki uif czym otworzyć?