Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Pędzle w Photoshopie – przeczytaj, nim użyjesz

Kategoria: Bezpieczeństwo, 07 wrzesień 2011, 11:10, ilość odsłon: 1559

W bardzo popularnym programie Photoshop spotykamy dość imponującą kolekcję różnego rodzaju pędzli.

Oprócz tych przygotowanych przez producenta programu mamy także możliwość instalowania nowych, pobranych z sieci. Poniższa porada skierowana jest do początkujących użytkowników - wyjaśni, jak dodawać nowe do zestawu.

Pędzle w Photoshopie – który wybrać?

Jak wspomniano, Photoshop to program dość popularny, więc i nic dziwnego, że możemy znaleźć w Internecie dziesiątki różnych stron, z których możemy pobierać pędzle. Jedną z lepszych stron tego typu jest hawksmont.com/blog/category/graphic_design/resources/brushes/. Co prawda strona ta nie jest po polsku, jednak łatwo można zorientować się w jej zawartości. Znajdziemy tu duży zbiór pędzli do Photoshopa, dla wygody użytkownika podzielonych na kategorie oraz z możliwością wyboru definicji różnych opcji wyszukiwania i sortowania (na przykład wg ocen użytkowników, liczby ściągnięć itp.). Dość duży wybór mamy także na stronie photoshopbrushes.com/brushes.htm.

pho1

Instalacja pędzli w Photoshopie

Co dalej po ściągnięciu pędzli na nasz twardy dysk? Rozpakowujemy je, jeżeli są spakowane. Zaznaczymy wszystkie ściągnięte i wybieramy opcję „Kopiuj”. Następnie udajemy się do folderu, w którym jest zainstalowany program. Najczęściej będzie to C:\Program Files\Adobe\Photoshop (7.0)\Presets\Brushes. Jeśli mamy aplikację na inne partycji, pamiętajmy, że musimy wkleić skopiowane pędzle do folderu „Brushes”. Potem uruchamiamy program, wchodzimy do Brush Tool, w menu właściwości narzędzi wybieramy pędzle. W nowo otwartym menu klikamy małą strzałekę, a następnie w nowym menu wybieramy nazwę pędzla który przed chwilą zainstalowaliśmy (nazwy zainstalowanych pędzli są w najniższej sekcji menu). Potwierdzamy zmiany i gotowe. Konkretne ustawienia pędzli znajdziemy w narzędziach.

pho2

Jak widać, zarówno znalezienie nowych pędzli, jak i ich instalacja to procesy dość proste.

Inne porady z tej kategorii:

  • JAKI ANTIVIRUS?

    Antivirus jest to program, który pozwala chronić computer użytkownika przed wirusami komputerowymi.

  • Ergonomia pracy przy komputerze

    Kiedy kupujemy komputer, powinniśmy zastanowić się nad ergonomią pracy przy komputerze. Co oznacza to pojęcie?

  • Ochrona danych – jak skutecznie się ochronić?

    Internet to miejsce, w którym często zostawiamy swoje dane osobowe – jak na przykład imię i nazwisko, adres e-mail, dane do kont (login, hasło), itp. Jak zabezpieczyć się, aby dane nie trafiały w niepowołane ręce?


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Pędzle w Photoshopie – przeczytaj, nim użyjesz