Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Pdm.keylogger – czy jest niebezpieczny?

Kategoria: Bezpieczeństwo, 19 maj 2011, 09:58, ilość odsłon: 2384

PDM Keylogger to fałszywe zagrożenie, tworzone przez szkodliwe oprogramowanie typu rougeware. Jeśli mamy tego typu szkodnika, może nam niespodziewanie wyskoczyć okienko pop-up z informację, że wykryto keylogger o nazwie PDM.Keylogger.

Dodatkowo możemy także dostać informację o tym, że fałszywe oprogramowanie do zwalczania wirusów (oczywiście nie zdajemy sobie sprawy z tego, że jest fałszywe) to wersja testowa i aby usunąć PDM.Keylogger musimy nabyć pełną wersję. NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ!

pdm.keylogger - czy jest niebezpieczny?


Jak usunąć PDM.Keylogger?

Z pewnością nie musimy wydawać ani gorsza na usunięcie zagrożenia, które tak naprawdę nie istnieje. Przede wszystkim usuńmy rougeware, a problem zostanie rozwiązany. Dodatkowo można jeszcze dla pewności przeczyścić rejestr dowolnym programem narzędziowym. Na XP, Windows 7 i Vista może okazać się także niezbędne ręczne usunięcie wszystkich wpisów związanych z programem – musimy odnaleźć te zawierające nazwę fałszywego antywirusa. Jeśli dostaliśmy (niestety) występujący często Data Protection, przykładowe wpisy będą wyglądać tak:

HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\Data Protection
HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\Microsoft\Windows\Current Version\Uninstall\Data Protection
HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\Data Protection
HKEY_CURRENT_USER\Software\ Microsoft\Windows\Current Version\ Policies\ System "DisableTaskMgr" = "1″

pdm.keylogger - czy jest niebezpieczny?


Dodatkowo może okazać się konieczne usunięcie innych plików w systemie. Za przykład posłuży nam znowu Data Protection. Klikamy na START,  apotem wyszukiwanie plików lub folderów, wybieramy partycję systemową i wpisujemy do wyszukiwarki „Data protection”. Następnie kasujemy wszystkie znalezione pliki szkodnika. Na końcu restartujemy komputer.
Odpowiadając na tytułowe pytanie - jakie zagrożenie przynosi PDM.Keylogger? Praktycznie żadne – to fałszywy alarm, mający na celu wyłudzić od nas pieniądze. Nie stanowi żadnego zagrożenia dla systemu operacyjnego ani też żadnej zainstalowanej w im aplikacji.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Pdm.keylogger – czy jest niebezpieczny?