Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Okno wyszukiwania jak w Windows ME (Win XP)

Kategoria: Systemy Operacyjne, 30 lipiec 2008, 11:49, ilość odsłon: 2061

Porada dla tych, których denerwuje pomocnik w oknie wyszukiwania. Żeby wyłączyć animowaną postać w oknie wyszukiwania wystarczy wybrać opcję Zmień preferencje > Bez animowanej postaci ekranowej.

Żeby wyłączyć animowaną postać w oknie wyszukiwania wystarczy wybrać opcję Zmień preferencje > Bez animowanej postaci ekranowej. Możemy jednak pójść dalej i przywrócić oknu wyszukiwania wygląd, który znamy z poprzednich wersji systemu Windows. W tym celu niezbędna będzie prosta modyfikacja rejestru.

search

Na początku uruchamiamy Edytor rejestru (Start > Uruchom, w oknie "Otwórz :" wpisujemy regedit). Następnie odnajdujemy klucz

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\CabinetState

W powyższym kluczu wyszukujemy wartość Use Search Asst (jeżeli jej nie ma - tworzymy ją, typ : wartość ciągu). Następnie nadajemy jej no.

noasst

Zmiana powinna być widoczna od razu.

UWAGA! Przed jakąkolwiek modyfikacją rejestru radzimy zapoznać się poradą Jak wykonać kopię zapasową rejestru?. Nasz serwis nie odpowiada za żadne szkody mogące wyniknąć z powodu zastosowania się do powyższych wskazówek.

Inne porady z tej kategorii:

  • Wyświetlanie ukrytych plików i folderów w systemie Windows

    Porada dla początkujących - jak zmusić system do pokazywania ukrytych plików? System Windows domyślnie nie pokazuje ukrytych plików na naszych dyskach twardych. Zanim to zmienimy należy nadmienić, że zazwyczaj pliki nie są ukrywane przez system

  • Jak usunąć wirtualne foldery?

    Prosty sposób na usunięcie z Mojego komputera folderów typu "Skanery i aparaty fotograficzne". Wirtualne foldery typu "Skanery i aparaty fotograficzne" nie dają się usunąć żadnymi konwencjonalnymi metodami.

  • Klawisze trwałe (Win XP)

    Opis wykorzystania funkcji Klawisze trwałe. Klawisze trwałe to specjalna funkcja, która pozwala na naciskanie przycisków Shift, Ctrl, Alt lub Klawisz Windows pojedynczo. Dzięki temu można przykładowo uruchomić kombinację Ctrl+Alt+Del za pomocą j


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Okno wyszukiwania jak w Windows ME (Win XP)

dodał: ~wera , 16.11.2009

jak można dać do wyszukiwarki w mój kompoter kot ??