Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Odzyskiwanie haseł – jak odzyskać hasło?

Kategoria: Bezpieczeństwo, 18 maj 2011, 09:11, ilość odsłon: 5209

W dzisiejszym świecie każdy użytkownik Internetu posiada wiele haseł do różnorakich kont. Mamy hasła do poczty, stron społecznościowych, ulubionych portali i witryn, a także sklepów i stron usługowych. Co zrobić, kiedy zapomnimy lub przypadko

Jak odzyskiwać hasła do stron internetowych?

Gdy zakładamy konto na stronie internetowej, podajemy tam różnorakie dane – typu imię, płeć, miasto, itp. Jedną z opcji jest też sposób przypominania użytkownikowi o zapomnianym haśle. Najczęściej otrzymujemy tu pytanie pomocnicze, aby przypomnieć sobie hasło. W innych rozwiązaniach podajemy numer telefonu komórkowego, na który zostanie przysłany sms z nowym hasłem lub też podanym aktualnym. Jeśli natomiast chodzi o konta bankowe i tym podobne strony, w przypadku zagubienia NIK-u czy PIN-u najlepiej skontaktować się z biurem obsługi klienta, które pokieruje naszymi dalszymi poczynaniami.

odzyskiwanie haseł - jak odzyskać hasło?

Jak odzyskiwać hasła do archiwów?

Sprawa komplikuje się nieco bardziej, gdy zapomnimy hasła do ważnego archiwum, gdzie na przykład spakowaliśmy zdjęcia czy dokumenty firmowe. Wówczas musimy sięgnąć po program do odzyskiwania haseł. Tego typu aplikacje są najczęściej płatne. Trafiają się jednak wyjątki, jak na przykład Cain and Abel 4. Bazuje ona na najsłabszych punktach różnorakich protokołów sieciowych, jak na przykład VoIP, SSH-1, APR czy też http. Trzeba jednak uprzedzić, że w odzyskiwanie hasła może zająć sporo czasu. Wszystko zależy od stopnia jego komplikacji. Jeśli więc mamy proste hasło, możemy odzyskać je w godzinę. Jeśli zaś składa się ono z więcej niż czterech znaków i są w nim zarówno cyfry, jak i litery, operacja może potrwać kilka godzin, zaś w najbardziej skomplikowanych przypadkach nawet kilkadziesiąt.

Cain_and_Abel_4

Inne porady z tej kategorii:

  • Programowanie w php – jak się do tego zabrać

    Język PHP to rzecz, z którą wielu internautów spotyka się na co dzień. Jest to obiektowy, skryptowy język programowania zaprojektowany do generowania stron internetowych w czasie rzeczywistym.

  • Jak zrobić partycje?

    Poniższa porada opisuje jak dobrze i poprawnie zrobić partycje. Przeczytaj i dowiedz się jak zarządzać swoimi dyskami w pececie.

  • Jak ograniczyć liczbę prób logowania (Windows Vista)?

    W Windows Vista możemy w prosty sposób poprawić swój poziom bezpieczeństwa poprzez ustalenie ile prób logowania może wykonać użytkownik naszego komputera. Żeby ustawić ten parametr nalezy posłużyć się specjalnym narzędziem (Start, w polu w


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Odzyskiwanie haseł – jak odzyskać hasło?

dodał: ~Zbigniew , 15.11.2015

ja mam założone konto w WP ale zainstalowałem pocztę Draco Organizer o tu nie mogę zalogować się do poczty wychodzącej i przychodzącej mimo iż w WP moja poczta działa