Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Odtwarzanie .vob - jaki program użyć?

Kategoria: Pozostałe, 02 sierpień 2011, 13:45, ilość odsłon: 5924

Pliki z rozszerzeniem .vob to format konteneru dla płyt DVD. Zawiera w sobie wideo, audio, napisy, menu i zawartość panelu nawigacyjnego w jednym miejscu.

Bazowany jest na popularnym formacie MPEG, jednak poszerzono tu znacznie większość funkcji i możliwości. Jeśli zdarzy nam się mieć taki plik na swoim dysku, powstaje pytanie: jak go odtworzyć? A odpowiedź można znaleźć w tej poradzie.

Format .vob

Pliki  tego typu powinien bez problemu odtwarzać każdy program do odtwarzania DVD, jak na przykład CyberLink PowerDVD, VirtualDub-MPEG2 czy też MV2Player. Jest jednak jeden warunek – musimy mieć w systemie operacyjnym kodek i filtr obsługujący MPEG-2. Można je znaleźć w popularnych zestawach, jak na przykład FreeDVD Codec Instaler. Jeśli natomiast chcemy obejrzeć pliki .vob na odtwarzaczu stacjonarnym, wystarczy po prostu wypalić pliki na płytkę DVD za pomocą dowolnego programu tego typu (np. Nero). Nie powinno być żadnych problemów z oglądaniem filmu w tym formacie.

Można także dokonać konwersji plików .vob na inny format, który bezproblemowo obsługują nasze playery. Doskonałym przykładem aplikacja powstała właśnie w tym celu - YASA VOB to MPEG Converter 3.2. Łączy ona w sobie funkcje rippera płyt DVD, konwertera plików VOB, a także narzędzia do tworzenia kopii bezpieczeństwa dla DVD. Jej podstawowym zadaniem jest przekształcanie plików z płyt DVD na format MPEG-1, MPEG-2 lub AVI. Dodatkowo można przekonwertować film do formatu VCD, SVCD oraz popularnego DivX.

Zarówno zestawy kodeków, jak też i playery DVD obsługujące ten format można znaleźć za darmo na stronach naszego portalu. Znajdują się one w dziale „Multimedia”. 

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak dobrać słowa kluczowe?

    Słowa kluczowe to dość istotna sprawa, jeżeli mamy zamiar promować naszą stronę w sieci. Ich właściwy dobór może zadecydować o popularności bądź witryny, zaś złe dobranie może sprawić, że odbiorcy nigdy do nas nie trafią.

  • W czym otworzyć pliki *.sxw, *.odt, *.ods, *.sxc?

    Jeżeli mamy problem w czy otworzyć pliki z tytułowymi rozszerzeniami to należy się jak najszybciej zapoznać z darmowym pakietem biurowym Open Office, który stanowi dość poważną konkurencję dla komercyjnych aplikacji tego typu.

  • Co to jest programowanie równoległe?

    Wśród programistów istnieje termin zwany „programowaniem równoległym”. Cóż oznacza to dziwne określenie? Oznacza ono napisanie programu w ten sposób, aby można było go uruchomić na wielu procesorach jednocześnie.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Odtwarzanie .vob - jaki program użyć?