Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Odtwarzanie rmvb

Kategoria: Multimedia, 20 czerwiec 2011, 08:58, ilość odsłon: 3235

Co prawda pliki w formacie .rmvb nie są rzeczą, jaką spotykamy na co dzień, może jednak się zdarzyć, że poszukiwany przez nas w sieci klip wideo jest dostępny w tym właśnie formacie. Co robić w sytuacji, kiedy to nasz odtwarzacz nie chce go wy

Jak odtworzyć .rmvb?

RMVB to skrót od RealMedia Variable Bit Rate. Są to pliki wideo zakodowane przy pomocy algorytmu takiego samego, jak pliki RM (RealMedia) lecz mające możliwość przechowywania strumieni danych o zmiennej przepływności (VBR). Pliki z rozszerzeniem *.rmvb można otworzyć za pomocą programu Real Alternative lub Real Media Player. Można także pobrać kodeki Real Alternative 1.90.

Pliki .rmvb posiadają możliwość przechowywania strumieni danych o zmiennej przepływności (VBR), co pozwala uzyskać lepszą skuteczność kompresji. W efekcie mają większą ilość materiału przy mniejszej objętości danych i np. plik wideo zajmujący 600 MB w .avi posiada 300 MB w .rmvb. Oczywiście są to liczby przykładowe, ale oddają najlepiej różnicę między tym formatem a innymi.

Warto zauważyć, że coraz więcej popularnych playerów wspiera ich obsługę – jak na przykład popularny ALLPlayer, Dziobas Rar Player, MPlayer, VLC Media Player, czy BestPlayer. Choć możemy nie mieć żadnego filmiku wymagającego obsługi .rmvb na twardym dysku, można zaopatrzyć się w któryś z wymienionych – wszystkie są darmowe, więc pobranie i instalacja nic nie będzie nas kosztować, a pozwoli się zabezpieczyć na wypadek, gdyby jednak aplikacja z tym właśnie formatem znalazła się na naszym twardym dysku. Wszystkie wymienione w poradzie programy znajdują się na stronach naszego wortalu – zapraszamy do ich pobrania.

Inne porady z tej kategorii:

  • Czym otworzyć pliki obrazów płyt?

    Porada dla osób, które chcą otworzyć obrazy płyt (cue/bin, iso, ccd, bwt, mds, cdi, nrg, pdi, b5t). Jeżeli chcemy otworzyć, któryś z wymienionych powyżej plików najlepiej zaopatrzyć się w program Daemon Tools (dla zastosowań niekomercyjnych

  • Darmowe programy do tworzenia Flasha do użytku komercyjnego

    Programy do tworzenia rzeczy związanych z grafiką nie należą zwykle do najtańszych. Oczywiście wiadomo, że znajdziemy sporo różnic, między programami płatnymi a bezpłatnymi.

  • Jak oglądać telewizję przez internet?

    W dzisiejszych czasach wystarczy połączenie z Internetem, aby móc swobodnie oglądać telewizję na żywo oraz programy telewizyjne.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Odtwarzanie rmvb