Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Odtwarzanie plików amr

Kategoria: Pozostałe, 27 czerwiec 2011, 09:54, ilość odsłon: 8377

AMR to skrót od angielskich słów Adaptive Multi-Rate i jest formatem kompresji plików audio. Stosuje się go zwłaszcza w urządzeniach mobilnych (GSM i UMTS).

Możemy jednak odtwarzać ten rodzaj plików także i na komputerach stacjonarnych. Nie wszystkie programy mają wsparcie dla tego formatu, więc wyjaśniamy, którymi można tego dokonać.

Odtwarzanie .amr

Do odtwarzania plików .amr posłuży nam jeden z darmowych programów (można znaleźć je na stronach naszego vortalu): QuickTime Player, VLC Media Player RealPlayer, SMPlayer oraz The KMPlayer. Można również używać ich na Media Player Classic, jednak musimy mieć zainstalowany w systemie QuickTime lub QuickTime Alternative.

Plik tego typu możemy przekonwertować do innego formatu, np. mp3. Pomoże nam w tym Mobile Media Converter, będący wszechstronnym konwerterem, lub też Mobile AMR converter, dedykowany specjalnie do konwersji plików .amr. Również i niektóre z odtwarzaczy multimedialnych mają wsparcie dla tego typu formatów. Prócz wymienionych wcześniej można dodać także GOM Player, który jest bezpłatny do użytku domowego i można ściągnąć go z naszych stron bez opłat.

Na koniec jedna uwaga – przy konwersji plików .amr na inny format starajmy się raczej nie dawać polskich znaków diaktrycznych w nazwach – pliki mające w tytule „ś”, „ą”, „ł” i inne mogą nie być poprawnie skonwertowane. Podobnie i w przypadku odtwarzania – jeśli któryś z wymienionych programów nie chce odtworzyć pliku „.arm”, sprawdźmy, czy nie ma on w tytule polskiego znaku. Może być to przyczyną problemów.  

W naszym dziale multimedia znajdują się także programy do edycji audio, za pomocą których możemy zmieniać dźwięk w danym pliku. Zapraszamy do odpowiedniej sekcji, aby się z nimi zapoznać. 

Inne porady z tej kategorii:

  • Synchronizacja danych – najczęstsze zastosowanie, przykłady

    Synchronizacja danych pomiędzy komputerami bądź komputerem a urządzeniami przenośnymi sprawia, że mamy na nich takie same pliki. Nie chodzi tu o przekopiowanie całych partycji czy też systemu, ale stworzenie specjalnego katalogu, w którym trzyma

  • Tuner dvb-t

    Komputer czy też laptop bardzo łatwo zmienić w odbiornik telewizyjny. W poprzednich poradach pokazywaliśmy, jak oglądać TV za darmo przez Inetrnet, natomiast w tej poradzimy, jak oglądać bez Internetu, ale z tunerem DVB-T.

  • Co to jest pixel?

    Z pewnością wielu laików w dziedzinie komputerowej nie raz zastanawiało się nad tym, co to jest pixel.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Odtwarzanie plików amr

dodał: ~prosty użytkownik , 22.09.2015

jak można wsadzać tyle reklam typu "start download" nie zaznaczając który jest naważniejszy ze względu na temat artykułu a reszta to spam. PORTAL POBIERZ.PL JEST NIEINTUICYJNY I MYLI UŻYTKOWNIKA REKLAMAMI. Dlatego nie korzystam - oczywiście - do czasu mądrych zmian. POWODZENIA