Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Odtwarzanie dvd na komputerze

Kategoria: Multimedia, 27 czerwiec 2011, 09:31, ilość odsłon: 1677

Komputer wyposażony w nagrywarkę lub odtwarzacz DVD może stać się naszym domowym centrum multimedialnym – nie ma żadnych problemów, aby podłączyć go pod telewizor i za jego pomocą oglądać filmy z płyt.

Jaki program wybrać, aby mieć maksymalny komfort obsługi? Oto przegląd czterech ciekawych aplikacji.

Programy do DVD

Od lat wielkim uznaniem użytkowników cieszy się CyberLink PowerDVD. Najnowsza wersja ma numer 11. Doskonale nadaje się nie tylko do oglądanie filmów zapisanych na Blu-ray, VideoCD, SVCD, ale także słuchania płyt audio. Aplikacja ta jest do pobrania ze stron naszego portalu – ale tylko w wersji testowej – działa przez 30 dni i nie obsługuje ani Blu-ray, ani też płyt audio. Podobnie w wersji testowej można ściągnąć WinDVD Pro 2010. Posiada wsparcie dla odtwarzania Blu-ray, HD DVD, Video-DVD, VCD, SVCD czy CD, a także dekoduje dźwięk w technologiach Dolby Digital Plus, Digital EX, Pro Logic IIx, TrueHD i DTS-HD, Dolby Virtual Speaker, Dolby Headphone. Za jej powstanie odpowiada doskonale znany producent – Corel Corporation.

Jeśli nie mamy ochoty na wydawanie pieniędzy, bezpłatna alternatywa to BlazeDVD 6.0 Standard. Obejrzymy tu filmy oglądać filmy zapisane na nośnikach DVD, HD-DVD, VCD i SVCD, możemy także bez problemu obejrzeć pliki w formatach MPG, VOB, AC3, ASF, M1V, M2V, MOV, QT, AVI, WMV, DAT, VRO, WAV, MID, WM, WMA, MP2, MP3, RMI, RM, RMVB, MOV, QT, SWF, OGM. Aplikacja ta jest również do pobrania z naszej strony.

Polecamy oglądanie DVD na komputerze podpiętym do telewizora – z pewnością odbiór filmu będzie dzięki temu znacznie lepszy niż na ekranie monitora.

Inne porady z tej kategorii:

  • Kodeki do allplayera

    AllPlayer to popularny odtwarzacz plików multimedialnych. Jest on całkowicie darmowy i można go pobrać ze stron naszego wortalu.

  • Jak stworzyć własną czcionkę w Windows XP?

    Porada dotycząca narzędzia "Edytor znaków prywatnych". Windows XP oferuje nam dość mało z­nane narzędzie, które pozwala na stworzenie od podstaw ­własnych znaków Żeby je uruchomić należy wejść na Start > Uruchom...

  • Co to jest Silverlight?

    Microsoft Silverlight to wtyczka (plugin) do prezentacji multimedialnych, bogatych aplikacji interaktywnych, działająca w różnych przeglądarkach i na różnych platformach.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Odtwarzanie dvd na komputerze