Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Odtwarzanie 3gp – jak się do tego zabrać

Kategoria: Multimedia, 13 lipiec 2011, 08:36, ilość odsłon: 1509

Wiele plików multimedialnych, jakie da się ściągnąć z sieci, posiada rozszerzenie „.3gp”. Jako że nie jest to popularny format, warto wyjaśnić, skąd się wziął i czym bez problemu go otworzymy.

Format 3GP jest to multimedialny kontener, zdefiniowany dla użytku telefonii 3G. Od strony technicznej jest to uproszczona wersja MPEG-4 Part 14 (MP4). Pliki 3GP mają rozszerzenie „.3gp” a także „.3g2”. Działa na zasadzie przechowywania strumieni wideo (MPEG-4 część 2 lub H.263) oraz audio (AMR-NB lub AAC-LC). Pliki 3GP zawsze zapisywane są w konwencji „big endian”.

Czym odtworzyć 3gp?

Pliki tego typu odtwarzane są przez sporo popularnych odtwarzaczy multimedialnych, jak VLC Media Player czy Windows Media Player. Bez problemu poradzą sobie z nimi także All Player, Quick Time, RealPlayer, czy też MPlayer. Wszystkie można znaleźć do pobrania za darmo na stronach naszego vortalu. Format ten stosowany jest jako domyślny dla filmików nagrywanych na telefonach komórkowych i smart fonach, a także spora liczba aparatów cyfrowych zapisuje wideo w tym właśnie formacie.

Zmiana 3GP na inny format

Pliki 3GP możemy bez trudu przekonwertować na bardziej popularne formaty. Istnieje mnóstwo aplikacji freeware, pozwalających na tą czynność. Na naszych stronach można znaleźć Pazera Free 3GP to AVI Converter 1.3. Zgodnie z nazwą, aplikacja ta pozwoli nam na zmianę pliku .3gp w plik o formacie .avi, a także na mpg. Dzięki temu mamy pewność, że będzie on odtwarzany w stacjonarnych playerach oraz na programach nie mających wsparcie dla 3gp. Także Any Video Conventer pozwoli na zmianę formatu pliku tego typu na inny, bardziej popularny.

Inne porady z tej kategorii:

  • Konwerter PDF do JPG

    Plik .PDF to format, w którym zapisać można wszystkie dokumenty. Bardzo często dostajemy w ten sposób rachunki, informacje reklamowe czy też innego rodzaju pisma.

  • Jak stworzyć własną czcionkę w Windows XP?

    Porada dotycząca narzędzia "Edytor znaków prywatnych". Windows XP oferuje nam dość mało z­nane narzędzie, które pozwala na stworzenie od podstaw ­własnych znaków Żeby je uruchomić należy wejść na Start > Uruchom...

  • Jak zgrać piosenki z płyty cd do formatu wav,.mp3 itp?

    Porada tłumacząca jak w prosty sposób zgrać nasze ulubione piosenki na płytach cd do formatu wav, czy mp3. Jeżeli chcemy zgrać nasze piosenki z płyt cd do formatu mp3, żeby potem móc je załadować do naszego ipoda...


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Odtwarzanie 3gp – jak się do tego zabrać