Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Obsługa programu płatnik

Kategoria: Narzędzia, 23 sierpień 2011, 14:10, ilość odsłon: 1789

Płatnik to program, który stworzono specjalnie dla płatników składek. Jak wygląda obsługa programu płatnik

Otóż na samym początku należy wybrać bazę danych, z którą będzie współpracował Płatnik. Jest to pierwsza i najważniejsza czynność. Do dyspozycji mamy łatwiejszą bazę danych MS Access, która polecana jest osobom działającym w pojedynkę, gdy do czynienia mamy z niewielką ilością płatników i dodatkowo nie przetwarzamy zbyt dużej ilości dokumentów w pojedynczym okresie rozliczeniowym. Drugi typ, to MS SQL Server, którą powinno się stosować na wielu stanowiskach do przetwarzania wielu dokumentów w jednym okresie rozliczeniowym i obsługi dużej liczby płatników. Kolejny krok to wyznaczenie administratora programu. Jego rolą jest archiwizacja i zabezpieczanie danych oraz rejestracja użytkowników i nadawanie im uprawnień do prowadzenia rozliczeń za poszczególnych płatników. Takie konto ( administratora) rejestrowane jest automatycznie w trakcie instalacji. Hasło musi zawierać przynajmniej 6 znaków, w tym co najmniej jedną cyfrę lub znaku specjalnego. Podczas pierwszego uruchomienia program sprawdza czy starsza wersja była już zainstalowany na komputerze.

W przypadku gdy taka instalacja zostanie wykryta, program automatycznie zaimportuje nasze stare ustawienia i dokona konwersji bazy danych, dostosowując ją do aktualnej wersji ( jeśli będzie to konieczne). Jak wygląda obsługa programu Płatnik już po wstępnej konfiguracji? Spróbujmy przyjrzeć się schematowi pracy z programem. Na początku należy wybrać płatnika do kontekstu. Następnie można utworzyć lub wczytać dokumenty z systemów zewnętrznych. Później następuje weryfikacja dokumentów oraz dołączenie ich do zestawu. Kolejny krok to wysłanie dokumentów ( wydruk lub wysyłka elektroniczna). Po tym wydarzeniu pojawia się potwierdzenie wysłania, które w przypadku wydruku będzie ręczne a w przypadku wysyłki automatyczne. Na samym końcu zestaw dokumentów zostanie zarchiwizowany. Taki schemat można uznać za punkt wyjścia, który powinien być pomocny podczas dalszej pracy z programem Płatnik.

Inne porady z tej kategorii:

  • Kompresja JPG

    Pliki .jpg są powszechnie spotykanym formatem zapisu obrazów statycznych, czyli zdjęć, grafik, tapet, itp. Zazwyczaj grafiki tego typu mają poniżej 1 MB wielkości, jeśli jednak zdarzy trafić nam się na większy, możemy w prosty sposób zmniejsz

  • Ivona

    Syntezator mowy IVONA to aplikacja, dzięki której mamy możliwość używania komputerowego lektora. Może on odczytywać zarówno napisy w filmach, jak też i czytać zadany mu tekst.

  • Co to jest software?

    Nieraz czytając o programach i aplikacjach, a także przeglądając artykuły dotyczące komputerów, spotykamy się z określeniem „software”. Osoby nie zajmujące się zbytnio tematem mogą nie wiedzieć, co ono oznacza, więc w tej poradzie wyjaś


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Obsługa programu płatnik