Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Obce klawiatury (XP)

Kategoria: Systemy Operacyjne, 19 październik 2008, 15:12, ilość odsłon: 3632

Jak pisać innymi niż standardowe znakami? Jeżeli uczymy się jakiegoś obcego jeżyka nasz komputer może nam pomóc w pisaniu za pomocą niestandardowych znaków (np. cyrylicą).

Jeżeli uczymy się jakiegoś obcego jeżyka nasz komputer może nam pomóc w pisaniu za pomocą niestandardowych znaków (np. cyrylicą). Wystarczy, że wejdziemy do Panelu sterowania > Opcje regionalne i językowe. Teraz przechodzimy do zakładki Języki i wybieramy Szczegóły. W rubryce Zainstalowane usługi klikamy na przycisk Dodaj i wybieramy interesujący nas język. Teraz za pomocą pasku języka będziemy mogli szybko przełączać się pomiędzy różnymi klawiaturami. Dużym ułatwieniem może być w tym wypadku korzystanie z klawiatury ekranowej (http://www.pobierz.pl/porada/klawiatura-ekranowa).

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak aktywować windows 7

    Aktywacja to technologia przeciwdziałania piractwu, której celem jest weryfikacja legalności licencji na oprogramowanie firmy Microsoft.

  • Informacje o systemie w pliku tekstowym (Win XP)

    Jak wyeksportować informacje o naszym systemie do pliku tekstowego? Jeżeli chcemy zapisać informacje o naszym systemie w pliku tekstowym (choćby na pamiątkę ewolucji naszego sprzętu) to możemy posłużyć się narzędziem "Informacje o systemie".

  • Wiersz poleceń – najbardziej popularne komendy

    Wiersz poleceń to sposób wydawania komend komputerowi za pomocą określonych wyrazów i skrótów. W systemach Windows uruchamia się go poprzez naciśnięcie START, a następnie uruchom. Wpisujemy tu CMD i zatwierdzamy klawiszem Enter.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Obce klawiatury (XP)