Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Narzędzie do sprawdzania haseł

Kategoria: Bezpieczeństwo, 16 luty 2009, 01:13, ilość odsłon: 6450

Jak sprawdzić siłę naszego hasła? Poruszając się po Internecie musimy pamiętać o dziesiątkach haseł do różnych serwisów. Żeby uprościć sobie sprawę często wybieramy takie, które są łatwe i proste do zapamiętania.

Poruszając się po Internecie musimy pamiętać o dziesiątkach haseł do różnych serwisów. Żeby uprościć sobie sprawę często wybieramy takie, które są łatwe i proste do zapamiętania. Jest to niestety duży błąd.


Jeżeli chcemy sprawdzić jaką siłę ma nasze hasło (czyli innym słowy jak dobrze nas zabezpiecza) możemy w tym celu skorzystać z prostego narzędzia, które znajdziemy na stronie Microsoftu. Wystarczy wejść na microsoft.com/poland/athome/security/privacy/password_checker.mspx i pisać w odpowiednie pole nasze hasło. Jeżeli jego siła jest słaba należy poważnie zastanowić się nad jego zmianą.


­

Inne porady z tej kategorii:

  • Tabelka w HTML- jak ją szybko wykonać

    Tabelka w html jest jedną z podstawowych form służących do układania tekstu, szczególnie jeżeli wymaga on uporządkowanej prezentacji wieloczłonowej list, np. nazwa towaru -> producent -> cena -> ilość sztuk.

  • Nasza-klasa, a prywatność w sieci

    Serwisy społecznościowe to kopalnia informacji. Wszelkie serwisy społecznościowe mają to do siebie, że zostawiamy na nich sporo danych, które mogą być wykorzystywane przez osoby trzecie.

  • Rogueware – czym grozi?

    Rogueware to termin jeszcze mniej znany, jednak – niestety – z biegiem czasu będzie coraz bardziej spotykany. Jest to złośliwa aplikacja do wyłudzania pieniędzy. Z pozoru udaje pakiet ochronny, rozpoczyna skan systemu i alarmuje użytkownika o wy


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Narzędzie do sprawdzania haseł