Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Narzędzia językowe oferowane przez Google

Kategoria: Internet, 16 luty 2009, 00:09, ilość odsłon: 5684

Jak korzystać z narzędzi językowych, którymi dysponuje wyszukiwarka Google? Najpopularniejsza wyszukiwarka Google oferuje wiele ciekawych narzędzi językowych, które pozwolą nam na łatwiejsze wyszukiwanie informacji w sieci.

Najpopularniejsza wyszukiwarka Google oferuje wiele ciekawych narzędzi językowych, które pozwolą nam na łatwiejsze wyszukiwanie informacji w sieci. Żeby z nich skorzystać wystarczy wejść na główną stronę Google i po prawej stronie pola wyszukiwania kliknąć w link Narzędzia językowe."Wyszukaj w językach" opcja, która pozwoli nam na wpisanie danego zapytania po polsku (lub w innym wybranym języku), a Google samo przetłumaczy je i wyświetli wyniki. Wpisując więc słowo "koń" i wybierając wyszukiwanie stron w języku angielskim nasza wyszukiwarka będzie wyświetlać wyniki dla "horse". Jest to szczególnie pożyteczne gdy wypadło nam z głowy tłumaczenie danego wyrazu czy frazy.


"Przetłumacz tekst" oferuje nam możliwość szybkiego wklejenia i przetłumaczenia tekstu w danym języku. Najciekawszą opcją wydaje się być jednak "Przetłumacz stronę WWW". Pozwala ona na translację danego serwisu, którego adres podajemy w odpowiednim polu.


Należy zaznaczyć, że tłumaczenia oferowane przez Google nie jest i nie będzie nigdy doskonałe. Jest ono przeprowadzane automatycznie więc często zostaje pominięty kontekst danego tekstu co prowadzi czasem do śmiesznych pomyłek. Nie zmienia to jednak faktu, że do codziennych zastosowań są to narzędzia niezwykle użyteczne.­


Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Narzędzia językowe oferowane przez Google