Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Narrator (Vista)

Kategoria: Systemy Operacyjne, 01 grudzień 2008, 01:44, ilość odsłon: 6744

Opis prostego syntezatora mowy, który oferuje Vista. Vista ma wbudowane narzędzie do odczytywania tekstu z ekranu, które nazywa się Narrator. Znajdziemy jest w Start > Programy > ­Akcesoria > Ułatwienia dostępu > Narrator.

Vista ma wbudowane narzędzie do odczytywania tekstu z ekranu, które nazywa się Narrator. Znajdziemy jest w Start > Programy > ­Akcesoria > Ułatwienia dostępu > Narrator.


narrator

­

Niestety okazuje się, że program może przydać się jedynie osobom, które piszą i czytają w języku angielskim ponieważ nie ma możliwości zmienienia lektora na polski, a przynajmniej nic nam o tym nie wiadomo. Jest to trochę bezsensowne szczególnie z racji tego, że sam program jest przetłumaczony. Jakość samego syntezatora nie jest również jakoś specjalnie zachwycająca. Porada ta jest więc również ostrzeżeniem dla osób, które korzystają z tego typu programów. Lepiej zaopatrzyć się w inne oprogramowanie, które lepiej będzie sprawowało swoją funkcję.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak wyłączyć podpisy miniatur (Win XP)?

    Porada dla tych, którzy chcą poprawić funkcjonalność i estetykę swoich folderów ze zdjęciami. Jeżeli korzystamy z widoku miniatur i nie chcemy żeby pod nimi pojawiały się nazwy plików możemy zastosować prostą sztuczkę.

  • Jak zmienić wielkość miniatur (Win XP)?

    Ciekawa modyfikacja, która pozwoli na zwiększenie rozmiaru wyświetlanych przez nasz system miniatur. Jeżeli chcemy powiększyć rozmiar wyświetlanych przez nasz system miniatur musimy dokonać prostej modyfikacji rejestru.

  • Przenoszenie plików z Moich dokumentów

    Folder Moje dokumenty zajmuje zbyt dużo miejsca? Jeżeli nasz folder Moje dokumenty rozrósł się do pokaźnych rozmiarów możemy przenieść jego zasoby tak żeby aplikacje, które się do nich odnoszą mogły je bez problemu odnaleźć w nowym miejsc


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Narrator (Vista)