Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Najlepszy program do odzyskiwania danych

Kategoria: Narzędzia, 20 czerwiec 2011, 08:57, ilość odsłon: 2017

Od czasu do czasu może nam się zdarzyć niespodziewana utrata danych. Może być ona spowodowana przez różne czynniki – niespodziewanie przerwanie pracy systemu operacyjnego, przypadkowe wyrzucenie ważnego pliku do kosz i opróżnienie go, a także

Nie ma co jednak rozpaczać nad utratą dokumentu czy też zdjęć, ponieważ można utracone dane odzyskać. W jaki sposób?

Programy do odzyskiwania danych

Na naszym portalu można znaleźć wiele programów od odzyskiwania utraconych danych. Są to zarówno aplikacje darmowe, jak i wersje testowe oraz komercyjne. Na które warto zawrócić uwagę? Z pewnością jednym z najbardziej wydajnych jest StrongRecovery 2.5.0, dostępny w wersji polskiej. Można wykorzystywać go zarówno do prostego odzyskiwania utraconych plików, jak też do bardziej złożonych operacji. Także i Pandora Recovery 2.1.1 pomoże nam odzyskać pliki w systemie FAT/NTFS. Niestety, w tym przypadku brak polskiej edycji aplikacji i przyda się znajomość angielskiego w stopniu co najmniej średnim, aby wykorzystać możliwości tego programu.

Całkiem udana rzecz to również IsoBuster 2.4.0.1, ciesząca się na naszym wortalu dość duża popularnością – zanotowano ponad 3 tysiące pobrań. Ta jednak aplikacja nie służy do obsługi twardego dysku, a nośników fizycznych, jak płyty CD, DVD, czy nawet Blu-ray. Możemy za jej pomocą odzyskać dane z uszkodzonej płytki. Jako ż obsługuje ona wszystkie ich typy,  przydać się może niezależnie od tego, jakiego rodzaj płyt używamy. Alternatywą dla tego rozwiązania jest EasyRecovery 6.2. Tu nie tylko odzyskamy dane z płyt, ale także dysku twardego. Aplikacja jest wydana w wersji polskiej, wiec nikt nie powinien mieć problemów z jej obsługą.


 To tylko cztery godne uwagi programy, jednak na naszych stronach można znaleźć ich więcej – zapraszamy do zajrzenie do odpowiedniego działu. 

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak postępować z plikiem formatu apk ?

    Format .apk to rodzaj formatu, jaki spotkać mogą użytkownicy systemu operacyjnego Android. To skrót od Android Package, czyli pliku instalacyjnego systemu.

  • Jak skonwertować plik pdf do Worda i Excela

    Kilka słów o tym jak przerobić plik o rozszerzeniu pdf do formatów otwieranych za pomocą programów Word i Excel.

  • Tworzenie muzyki na komputerze

    Mając komputer z kartą muzyczną każdy użytkownik może próbować swoich sił w komponowaniu muzyki. Oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań co do gatunku – może być to zarówno muzyka klubowa, jak i pop, rock, czy też nawet metal.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Najlepszy program do odzyskiwania danych