Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Najlepszy program do odtwarzania muzyki

Kategoria: Multimedia, 20 czerwiec 2011, 08:54, ilość odsłon: 4839

Każdy internauta posiada zapewne spore zbiory plików muzycznych na swoim komputerze, a także wielu słucha muzyki z sieci oraz nadawania strumieniowego. Jaką aplikację wybrać, aby mieć maksymalny komfort słuchania?

Programy do odtwarzania muzyki

Na liście najlepszych programów od odtwarzania muzyki nie może zabraknąć Winampa. To aplikacja tak popularna, że dla wielu jest synonimem playera, a o jego funkcjonalności niech świadczy fakt, że powstają wciąż klony tego programu. Jednym z nich jest AIMP – posiada on wbudowaną funkcję edytowania tagów, konwertowanie dźwięku pomiędzy formatami, itp. Innym ciekawym rozwiązaniem jest Foobar 2000, posiadający dość duże opcje korekty dźwięku – jednym z ciekawych rozwiązań jest zaimplementowany 6dB hard limiter, czyli kompresor nie dopuszczający do przesterowań.

Jeśli cenimy sobie możliwość kupowania muzyki w sieci, z pomocą przyjdzie nam iTunes. Jego najnowsza wersja – z  numerem 10 – to otwarcie bram do sklepu muzycznego, zawierającego ponad 3 miliony utworów. Poza tym obsługuje on także inne multimedia, jak na przykład filmy wideo. Jeśli nie jest nam to potrzebne, możemy zainteresować się XMPlay 3.6. Posiada on wsparcie dla 24 i 32-kanałoweo dźwięku wraz z funkcjami jego korekty, obsługuje nadawanie strumieniowe, a także cechuje się niewielkimi rozmiarami. Dodatkowo jest prosty w obsłudze, dlatego też żaden użytkownik nie będzie miał problemów z jego używaniem.

Do słuchania muzyki nadają się także programy przeznaczone do odtwarzania plików wideo, jak np. Windows Media Player czy też BestPlayer. Czasem są one lepsze od programów tylko odtwarzających muzykę – wiele z nich ma zaimplementowaną obsługę Dolby Surround 5.1 i innych standardów wysokiej jakości dźwięku.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Najlepszy program do odtwarzania muzyki

dodał: ~TylkoNieAple , 17.01.2012

Najlepszy z programów na naszym rynku to Allplayer 5.0 Takie jest moje zdanie