Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Najlepszy program do mixowania muzyki

Kategoria: Multimedia, 20 czerwiec 2011, 08:53, ilość odsłon: 6382

Jeśli zajmujemy się muzyką, jednym z niezbędnych narzędzi jest program, który pozwoli na jej miksowanie. Na rynku znajduje się obecnie tyle aplikacji tego typu, że aż trudno zdecydować się, na którą postawić, aby mieć efekty jak najlepszej

W tej poradzie postaramy się zaprezentować kilka wartych uwagi programów tego typu.

Płatne programy do miksowania muzyki

Sound Forge Pro to potężne narzędzie, które otoczone jest już nieomal kultem. Przeznaczone jest głównie dla profesjonalistów, jednak mogą korzystać z niego także i amatorzy. Aplikacja ta pozwoli na bardzo duży wachlarz w zakresie korekty dźwięku, a także dodawanie efektów, filtrów, pogłosów i innych tego typu dodatków. Można pobrać wersje testową z naszych stron. Inny program tego typu to Cool Record Edit Pro, który posłuży nam do edytowania i zmieniania dźwięku, a także pozwoli na przechwytywanie dźwięku ze źródeł wewnętrznych – po czym można poddawać go dalszej obróbce. Jak i w poprzednim przypadku można dodawać efekty oraz różnego rodzaju filtry.


Bezpłatne programy do miksowania muzyki

Jeśli nie mamy funduszy na komercyjne programy, alternatywą są bezpłatne, które często nie ustępują swoim płatnym odpowiednikom. Doskonałym przykładem tego Audacity. Mamy tu użyteczne narzędzia do edycji dźwięku, a także opcje dodawania do nich efektów, pogłosów, odtwarzania od tyłu, wyciszania, itp. Duża zaletą jest korzystanie z wtyczek VST i LADSPA. Także program DarkWave Studio obsługuje wirtualne instrumenty i daje nam możliwość wygodnego tworzenia i miksowania muzyki w osobnych zakładkach, tzw. pokojach. Ma od razu kilka wtyczek na wyposażeniu, które znacznie zwiększają możliwości działania aplikacji. Niestety, nie ma jej wersji polskiej.

Inne porady z tej kategorii:

  • Konwerter PDF do JPG

    Plik .PDF to format, w którym zapisać można wszystkie dokumenty. Bardzo często dostajemy w ten sposób rachunki, informacje reklamowe czy też innego rodzaju pisma.

  • Animacja Flash: "obraz przechodzący w obraz"

    Animacja Flash to technologia umożliwiająca tworzenie ruchomych obrazów i krótkich animacji w grafice wektorowej.

  • Jak słuchać radia przez Winampa?

    Popularny odtwarzacz plików multimedialnych może nam posłużyć do słuchania internetowego radia. Jeżeli chcemy posłuchać jakiegoś internetowego radia za pomocą Winampa to możemy to zrobić w bardzo prosty sposób.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Najlepszy program do mixowania muzyki