Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

NAJLEPSZY KOMUNIKATOR

Kategoria: Internet, 28 czerwiec 2011, 09:17, ilość odsłon: 1338

Komunikatory internetowe coraz ściślej wpisują się w krajobraz życia internautów. Służą one do nawiązywania nowych znajomości, podtrzymywania już istniejących oraz komunikacji ze znajomymi również z realnego świata.

Komunikatory internetowe coraz ściślej wpisują się w krajobraz życia internautów. Służą one do nawiązywania nowych znajomości, podtrzymywania już istniejących oraz komunikacji ze znajomymi również z realnego świata. Rynek komunikatorów internetowych jest na pewno jednym z najbardziej prężnie rozwijających się aktualnie w sieci. Są komunikatory, które umożliwiają korzystanie tylko z jednej sieci znajomych, są też takie, dzięki którym można łączyć funkcjonalności kilku innych w jednym programie.
W Polsce najbardziej popularnym komunikatorem wydaje się być Gadu Gadu. Coraz młodsze dzieci posiadają konta na gg pozwalające im na komunikację z rówieśnikami. Coraz to nowsze wersje tego komunikatora udostępniają użytkownikom dodatkowe opcje. Możliwe są nie tylko rozmowy w okienkach, ale również połączenia głosowe. Ostatnio pojawił się nawet infobot, od którego można uzyskać różne informacje. Od niedawna gg posiada również całkiem dobrze działający komunikator webowy. Można zalogować się do web-gadu przy użyciu swoich normalnych danych dostępowych.

Innym, również dość popularnym komunikatorem jest tlen. Umożliwia on korzystanie z rozmów zarówno ze swoimi użytkownikami, jak również z użytkownikami z bazy gadu gadu. Można dodać swój numer gg i połączyć dwa komunikatory w jeden. Jest to spora zaleta, ponieważ nie obciąża systemu operacyjnego działaniem dwóch komunikatorów. Tlen również wspiera rozmowy głosowe, jak również połączenia telefoniczne po wcześniejszym zasileniu swojego konta. Ponadto tlen udostępnia dostęp do swoich chatroomów.
Popularnym komunikatorem, dzięki któremu można korzystać z wielu sieci jest AQQ. Popularność zawdzięcza głównie temu, że łączy w sobie wiele różnych sieci. Głównym protokołem komunikacji jest Jabber a ponadto można korzystać z protokołów Gadu-Gadu oraz Tlen. Ponadto z powodzeniem można z niego korzystać jako komunikatora obsługującego GTalk. Dla wielu osób dużą zaletą może okazać się fakt, że AQQ udostępnia bramki SMS takich operatorów jak Era, Plus oraz Orange.

GTalk jest komunikatorem dostarczanym razem ze skrzynką pocztową Google. Większość użytkowników gmail siłą rzeczy korzysta z tego rozwiązania, ponieważ jest ono wygodne. Jest ono oparte o protokół Jabber, dlatego też współpracuje z instalowanymi komunikatorami wspierającymi ten protokół (np. AQQ).
Poza użytkownikami Windowsów, warto wspomnieć o propozycji dla osób korzystających z Linuxa. Tutaj laury popularności zbiera Kadu. Jest to odpowiednik Gadu-Gadu, z tym że całkiem poprawnie działa pod systemami typu Linux. Interfejs może nie jest aż tak bardzo przyjazny jak innych wspomnianych programów, jednak dla przyzwyczajonych do ascezy w wyglądzie użytkowników Linuxa będzie idealny. Zachowuje on pełną funkcjonalność protokołu Gadu-Gadu, dzięki czemu bez problemu można się komunikować z innymi użytkownikami.
Bardzo ciekawą alternatywą dla wymienionych komunikatorów może okazać się WTW. Jest to projekt tworzony przez Polaka, który reklamuje go na stronie internetowej: http://wtw.k2t.eu/. Reklama ta jest skierowana do osób ze sporą dozą humoru informatycznego. Zasadniczą zaletą komunikatora jest jego prostota przez co nie potrzebuje on wielu zasobów komputera. Kolejnym plusem jest brak reklam, które dość powszechnie występują w innych komunikatorach. W podstawowej wersji użytkownik nie znajdzie w nim żadnych dźwięków ani emotikon – w razie chęci ich posiadania można doinstalować odpowiednie wtyczki lub pakiety. Współpracuje z protokołami Gadu-Gadu, Tlen oraz Jabber. Wadą może okazać się brak możliwości wyszukiwania kontaktów w katalogu publicznym.
Ostatnim wartym zauważenia komunikatorem jest Skype. Posiada on możliwość przesyłania wiadomości tekstowych, jednak jego głównym zadaniem jest zapewnienie wysokiej jakości komunikacji głosowej. W komunikatorze tym można tworzyć konferencje, za równo tekstowe jak i głosowe oraz dzwonić na telefony (po uprzednim zasileniu konta). Komunikator ten podbija rynek rozmów głosowych w Internecie.

Podsumowując, do rozmów głosowych najlepszy aktualnie jest Skype, natomiast ciekawym rozwiązaniem tekstowym jest WTW. Stawiając jednak na pewność i niezawodność działania należało by polecić użytkownikom AQQ.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: NAJLEPSZY KOMUNIKATOR