Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

NAJLEPSZA PRZEGLĄDARKA

Kategoria: Internet, 28 czerwiec 2011, 09:15, ilość odsłon: 1303

Przeglądarka internetowa jest to aplikacja, służąca do przeglądania wszelkich zasobów znajdujących się w Internecie. Na rynku dostępnych jest wiele przeglądarek internetowych.

Przeglądarka internetowa jest to aplikacja, służąca do przeglądania wszelkich zasobów znajdujących się w Internecie. Na rynku dostępnych jest wiele przeglądarek internetowych. Są to: Internet Explorer (wersje głównie 6.0 i 8.0), Mozilla Firefox, Opera, Chrome oraz Safari. Wybór tej najlepszej spośród nich nie jest prosty, ponieważ każda ma swoje plusy i minusy. Dla każdego użytkownika mogą one być w różnym stopniu pomocne lub zakłócać spokojną pracę.


Najgorszą z wymienionych przeglądarek wciąż wydaje się być Internet Explorer i to niezależnie od wersji. Należy zauważyć, że nie wszystkie strony internetowe poprawnie się w niej wyświetlają, ponieważ jest to nie lada wyzwanie dla programisty stworzyć stronę, która byłaby kompatybilna z IE.

Większość użytkowników korzysta z tej przeglądarki tylko w celu ściągnięcia innej z Internetu. Mimo wszystko posiada ona nie tylko wady, zasadniczą zaletą jest fakt wzorowej współpracy z oprogramowaniem routerów, zwłaszcza tych domowych. Przy zapisywaniu konfiguracji przez tą przeglądarkę nie pojawią się w niej błędy i będzie ona działała poprawnie (o ile poprawnie została napisana).
Kolejną omawianą przeglądarką będzie Safari. Trzeba zaznaczyć, że jest to produkt firmy Apple. Jest ona domyślnie instalowana w systemach tej właśnie firmy, czyli głównie MAC OS X. Przeglądarka ta wydaje się nie mieć jakiś większych wad, ale też nie ukazuje przemawiających za nią wybitnych zalet. Dawniej wyróżnieniem spośród innych był pierwszy ekran, gdzie można było od razu zobaczyć podglądy najczęściej odwiedzanych stron i wybrać tę, którą chciało się odwiedzić. Aktualnie niektórzy konkurenci również wprowadzają taką funkcjonalność do swoich przeglądarek.

Chrome jest przeglądarką stworzoną przez firmę Google. Wiele osób uważa, że Google śledzi swoich użytkowników i zbiera o nich wszelkie możliwe dane. Przeglądarka jest idealnym miejscem do takich praktyk. Oficjalnie oczywiście nie ma podanej takiej informacji, ale jak mówi przysłowie: w każdej plotce kryje się ziarenko prawdy. Gigant na rynku wyszukiwarek internetowych zaczął podbijać również inne rynki w tym przeglądarek internetowych. Plusem Chrome jest fakt szybkiego działania i posiadania interfejsu w miarę przyjaznego użytkownikowi. Poza tym raczej nic nie wyróżnia tej przeglądarki spośród innych.

Opera jest przeglądarką stosunkowo stabilną i nie powodującą większych problemów. Jej interfejs jest aktualnie bardzo podobny chociażby do Chrome. Podobnie jak w Safari istnieje tutaj ekran z podglądami najczęściej uczęszczanych stron internetowych. Zdecydowana większość stron wyświetla się poprawnie, co na pewno stanowi dla użytkownika bardzo duży atut. Opera jest dość popularna i można odnieść wrażenie, że jej jakość odpowiada zainteresowaniu użytkowników.

Ostatnią omawianą przeglądarką jest Mozilla Firefox. W najnowszej wersji jest ona stosunkowo stabilna. O ile użytkownik nie otworzy zbyt wielu zakładek – nie sprawia ona żadnych kłopotów. Można zaryzykować stwierdzenie, że wszystkie (właściwie zdecydowana większość) stron wyświetla się w niej poprawnie. Trzeba zauważyć, że twórcy stron WWW lubią tę przeglądarkę i dzięki temu strony są dla niej dobrze zoptymalizowane. Bardzo dużym ułatwieniem dla developerów jest również pewne rozszerzenie do tej właśnie przeglądarki o nazwie Firebug, które bardzo ułatwia detekcję wszelkich błędów w stronach. Dzięki niemu można bardzo łatwo wyświetlić kod wybranego fragmentu stotrony lub zmienić pewne właściwości w stylach CSS. Niektórzy narzekają jednak na wolne działanie tej przeglądarki.
Podsumowując, każda z wymienionych przeglądarek ma swoje plusy i minusy. Jednak z całą pewnością można powiedzieć, że najmniej polecaną z nich jest Internet Explorer, natomiast z czystym sumieniem można zarekomendować Mozillę Firefox oraz Operę.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest WoW?

    Wędrując po sieci, można natknąć się na fanów Wow, czyli World of Warcraft. Co to jest WoW?

  • Najlepsza poczta E-mail

    W dzisiejszych czasach poczta elektroniczna jest czymś zupełnie naturalnym, podobnie jak zwykłe listy kilkanaście – kilkadziesiąt lat temu.

  • Co to jest CMS?

    CMS (ang. Content Management System) to system zarządzania treścią.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: NAJLEPSZA PRZEGLĄDARKA