Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Najlepsza poczta E-mail

Kategoria: Internet, 25 lipiec 2011, 09:50, ilość odsłon: 2911

W dzisiejszych czasach poczta elektroniczna jest czymś zupełnie naturalnym, podobnie jak zwykłe listy kilkanaście – kilkadziesiąt lat temu.

Wraz z coraz prężniejszym rozwojem Internetu zaczęły się rozwijać również serwisy pocztowe. Jest to bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba iść do urzędu pocztowego, aby wysłać drugiej osobie wiadomość. W łatwy sposób można również tę samą informację wysłać jednocześnie do wielu osób. Wkroczenie młodego pokolenia do świata Internetu spowodowało bardzo szybki rozwój usług pocztowych i tym samym witryn, które udostępniają taką funkcjonalność.
W Polsce rynek poczty elektronicznej zaczynał się rozwijać od takich serwisów jak Onet, Interia czy WP. W dalszym ciągu świadczą one takie usługi, jednak z czasem na rodzimy rynek zaczęły wchodzić również serwisy zagraniczne takie jak Yahoo, Gmail czy Hotmail. Trzeba jednak zauważyć, że wymienione zostały te najbardziej popularne, natomiast na rynku istnieją również inne serwisy świadczące takie usługi. W firmach często korzysta się z własnych serwerów pocztowych, głównie ze względu na bezpieczeństwo poufnych danych firmowych. Zwykli użytkownicy nie będą jednak korzystać z własnych serwerów pocztowych, ponieważ jest to nieopłacalne i wymaga dużo wysiłku. Ze względów oczywistych artykuł ten będzie skupiał się na gotowych rozwiązaniach, z których korzysta większość użytkowników.
Pierwszą omówioną pocztą będzie ta, oferowana przez serwis Onet. Design panelu dla użytkownika jest dość nieprzyjazny. Ten dostawca ma również zasadnicze problemy z jakością świadczonej usługi. Bardzo często zdarzają się problemy z dostarczaniem poczty oraz z jej wysyłaniem. Aktualnie co prawda sytuacja się odrobinę poprawiła, natomiast nie rozwiązuje to w pełni problemów. Dawniej poczta ta charakteryzowała się również bardzo długą nazwą domeny po symbolu małpy. Aktualnie zostały prowadzone różne nazwy domen korzystające z poczty Onet co znacząco ułatwiło korzystanie z niej. Onet chwali się również tym, że można wysyłać i odbierać listy do 50 MB, niezależnie czy będzie to treść, czy załącznik. Oferowana jest również nieograniczona pojemność skrzynki oraz filtry antyspamowe i antywirusowe.
Kolejną polską propozycją jest poczta na serwisie Interia. Design strony użytkownika jest bardziej przyjazny, jednak czasami działa dość wolno. Atutem może być fakt, że z tą pocztą nie występują długotrwałe i uciążliwe problemy, chociaż czasem zdarza się, że są opóźnienia w dostarczaniu wiadomości. Nie powoduje to jednak uciążliwości dla użytkowników. Serwis ten od początku proponował krótkie i przyjazne nazwy domenowe. Poczta ta również oferuje różne funkcjonalności ułatwiające korzystanie z konta. Poczta Interia może przesyłać (tzn. odbierać i wysyłać) wiadomości zawierające załączniki nawet do 100 MB. Ponadto również nie ma limitów wielkości konta pocztowego, jest filtr antyspamowy, inteligentna lista kontaktów oraz wiele innych.
Ostatnią z polskich propozycji jest serwis WP, oferujący swoim użytkownikom dostęp do poczty na swoich serwerach. Interfejs użytkownika jest całkiem przyjazny i zazwyczaj działa poprawnie. Podobnie jak poczta z serwisu Interia, również ta działa całkiem dobrze, bez większych uchybień. Na stronie można znaleźć informacje o nielimitowanej pojemności skrzynki oraz o możliwości przesyłania załączników wielkości do 100 MB. Posiada ona również filtry antyspamowe i antywirusowe. Serwis reklamuje się jako najbardziej popularna poczta w Polsce.
 Z wymienionych wcześniej zagranicznych serwerów pocztowych, najpopularniejszym w Polsce jest Gmail, dlatego inne nie zostaną opisane. Gmail już od dawna (właściwie od samego początku) oferuje nieograniczoną pojemność skrzynki pocztowej. W fazie pierwszej można było korzystać z tej poczty tylko na podstawie zaproszenia od znajomego, aktualnie każdy kto chce spokojnie korzystać z tej usługi. Serwis ten działa bardzo niezawodnie i nie ma problemów z komunikacją. Ponadto posiada bardzo dobre filtry antyspamowe i antywirusowe. Bardzo wygodną funkcją jest grupowanie wiadomości z jednej wymiany maili, oznaczanie ważności gwiazdkami, duże załączniki (niestety na stronie nie udało się znaleźć dokładnej informacji o wielkości załączników), czy inne dodatkowe funkcjonalności takie jak kalendarz. Firmy mogą stworzyć własną pocztę z domeną odnoszącą się do nazwy firmy. W przeciwieństwie do ofert polskich serwerów pocztowych, Gmail oferuje pobieranie poczty zarówno przy użyciu protokołu POP3 jak i IMAP. Dzięki temu można lepiej dostosować działanie programu pocztowego do własnych potrzeb.
Podsumowując, najlepszą z ofert wydaje się być poczta Gmail, jednak jest też dość szeroka oferta rodzimego rynku. Wśród polskich usługodawców (oczywiście jest ich wiele więcej niż zostało wymienione i opisane), rozsądnym wyborem wydaje się być poczta Interia.

Inne porady z tej kategorii:

  • Em html - wszystko o znaczniku składni HTML <em>

    Tworząc strony w kodzie HTML, nie można nie zauważyć roli, jaką pełnią znaczniki. Mimo, iż początkowo HTML miał być tylko i wyłącznie tekstowym układem strony, przez lata rozwijał się i strukturalizował.

  • Co to jest PEB?

    W dziedzinie pobierania plików z Internetu mamy wiele możliwości, między innymi aplikacje / witryny takie jak torrenty, eMule czy chomik.

  • Jak zrobić forum?

    Często mamy ochotę podzielić się swoimi doświadczeniami, przeżyciami czy przemyśleniami z innymi. Niestety czasami nie ma na odnajdujemy dobrego miejsce na to, aby dokonywać tego efektywnie.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Najlepsza poczta E-mail