Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Nagłówki html - wszystko o nagłówkach w składni HTML

Kategoria: Internet, 13 wrzesień 2011, 14:22, ilość odsłon: 720

Podstawowym szkieletem naszej strony jest nagłówek, który wysyłany jest w pierwszej kolejności do przeglądarek, w których będzie ona otwierana.

Nagłówki html stanowią wizytówkę naszej strony. Znajdują się one między znacznikami <head> i </head>. Jak wyglądają? <head> <title> Center page title here</title> <!--Nagłówek widoczny na górze przeglądarki --> <meta name="description" content=" " /> <!--opis strony " " --> <meta name="keywords" content=" " /> <!--słowa kluczowe " " --> <meta http-equiv="Content-Language" content="pl" /> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1252" /> <link rel="stylesheet" type="text/css" href="css/style.css" /> </head> .Nagłówki html zawierają pięć elementów, niosących informacje o stronie internetowej. Oczywiście może być ich więcej niż pięć, ale te są najbardziej podstawowym i koniecznym minimum, aby strona działała prawidłowo.

Pierwszym elementem sekcji nagłówkowej jest tytuł strony, czyli napis znajdujący się pomiędzy znacznikami <title> a </title>. Wstawiamy tam tytuł, pojawiający się w nazwie okna przeglądarki. Następne są opisy meta: opis, słowa kluczowe oraz informacje dotyczące języka strony, a ściślej systemu kodowania znaków. Systemów kodowania jest wiele a wpisane są tu te, które system Windows używa do kodowania we własnym systemie.

Ostatnim z elementów w nagłówku strony jest znacznik dołączający do strony arkusz css, dzięki któremu przeglądarka wie, że do poprawnego odczytania strony muszą zostać użyte reguły zapisane w pliku style.css, który znajduje się w katalogu css. Te elementy są standardowe i muszą znaleźć się podczas budowania strony na samym początku zapisów, tak wyglądają wszystkie nagłówki html.

Inne porady z tej kategorii:

  • Instalacja Joomla – krok po kroku

    Instalacja oprogramowania Joomla do tworzenia stron www wymaga: serwera na oprogramowaniu Apache w wersji 1.3. 19 bądź nowszej, PHP 4.2.x bądź nowszego oraz MySQL w wersji 3.23.x.

  • Radio Zet przez Internet

    Radio Zet to jedna z największych w Polsce stacji, której dziennie słuchają tysiące osób – w domach, biurach, różnego rodzaju zakładach, a także przez komórki z obsługą radia.

  • JAKI INTERNET BEZPRZEWODOWY?

    W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularny staje się bezprzewodowy dostęp do Internetu.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Nagłówki html - wszystko o nagłówkach w składni HTML