Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Msconfig – jak wyłączyć autouruchamianie się programów?

Kategoria: Pozostałe, 30 maj 2011, 09:38, ilość odsłon: 2962

W miarę używania komputera obserwujemy zjawisko, polegające na coraz wolniejszym włączaniu się systemu. Skąd się ono bierze?

Wiele instalowanych w systemie aplikacji ma w swej konfiguracji zaimplementowane uruchamianie się wraz ze startem systemu. Dlatego też system nie tylko włącza się sam, ale również otwiera wszystkie tego typu programy. Jak to zmienić?

Jak używać MSCONGIG?

Jeśli stwierdzimy, że włączają się nam niepotrzebne lub w ogóle nieużywane aplikacje, należy je wyłączyć i zaoszczędzić sobie czasu. W tym celu klikamy START, a następnie wpisujemy w okienko konsoli MSCONFIG.

MS Config

Mamy tu siedem zakładek – Ogólne, System.ini, Win.ini, Boot.ini, Usługi, Uruchamianie i Narzędzia. Klikamy najpierw w Ogólne i tu zaznaczamy „Uruchamianie selektywne”. Pod tą opcja zaznaczamy tez dwie pierwsze pozycje, czyli „Przetwarzaj plik System.ini” oraz „Przetwarzaj plik Win.ini”.

MS Config

Następnie przechodzimy do zakładki „Uruchamianie”. Tu mamy listę aplikacji uruchamianych wraz z systemem. Są to następujące informacje (od lewej): nazwa elementu,  polecenie oraz lokalizacja. Przy nazwie mamy okienko, które możemy odznaczyć bądź zaznaczyć. Jak sprawdzić, które można?

MS Config

Tu już przyda się sprawdzenie, jakie elementy z usuniętych programów wciąż pozostały, a także które z programów, jakich nie używamy lub nie zamierzamy używać, zostały przypisane do grupy autostartu. Niepotrzebne rzeczy odznaczamy.

MS Config

Teraz klikamy ZASTOSUJ. Komputer poinformuje nas o konieczności zresetowania systemu w celu wprowadzenia zmian. Jeżeli nie śpieszy się nam, możemy z tym zaczekać do końca aktualnie wykonywanej pracy. Tak czy owak po resecie już możemy zauważyć różnicę w szybkości uruchamiania się systemu operacyjnego. Po sracie systemu otrzymamy także stosowną informację, że wprowadzone zostały zmiany.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak stworzyć cd z autostartem?

    Porada dla tych którzy chcą wypalić płytę z opcją autostartu. Jeżeli chcesz żeby twoja płyta uruchomiała się automatycznie po włożeniu nośnika do napędu to jest na to prosty sposób.

  • Masz dość otwierania plików *.pdf przez przeglądarkę?

    Dość denerwującym jest momentami fakt, że pliki pdf, które znajdziemy w internecie są otwierane przez Adobe Reader z poziomu przeglądarki. Pokażemy jak temu zaradzić na przykładzie Adobe Reader 8.

  • Co to jest demo?

    Przeglądając w sieci wortale poświęcone programom, a także strony ich producentów, można natknąć się na informację, że dany program dostępny jest w wersji „demo”. Co to właściwie oznacza?


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Msconfig – jak wyłączyć autouruchamianie się programów?