Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Mozilla Firefox czy Internet Explorer?

Kategoria: Internet, 05 czerwiec 2009, 22:17, ilość odsłon: 11689

Każda osoba używająca Internetu dobrowolnie (lub nie) korzysta z jakiejś przegladarki internetowej. Na rynku dostępnych jest kilka produktów umożliwiający korzystanie z internetu, jednak w zasadzie na rynku liczą się dwaj gracze – Mozilla Fire

Mozilla Firefox 

Mozilla Firefox to znana i popularna przeglądarka internetowa, która na chwilę obecną stanowi w zasadzie jedyną alternatywę dla produktu firmy Microsoft – Internet Explorera.

Najnowsza wersja tej świetnej przeglądarki, Mozilla Firefox 3 posiada wszystkie niezbędne funkcje, których moglibyśmy wymagać do czołowej przeglądarki – jest bezpieczna, szybka i w  olbrzymim stopniu konfigurowalna.

Do jej głównych atutów należą:

    dodawanie zakładek jednym kliknięciem
    natychmiastowa identyfikacja odwiedzanej witryny
    bardzo dobra wydajność
    szybkie powiększanie zawartości strony
    nowoczesny pasek adresowania
    integracja z systemem operacyjnym użytkownika
    opcja blokowania wyskakujacych okienek (pop-up)
    zintegrowany manager pobierania plików
    usprawnione renderowanie tekstu
    szybki wybór odpowiedniej wyszukiwarki (Google, Yahoo)

Te wszystkie opcje sprawiają, że pierwszą czynnością dla wielu ludzi zaraz po instalacji nowego systemu Windows jest  ściągnięcie i zmienienie domyślnie wbudowanej przeglądarki z Internet Explorera właśnie na Firefoxa. Dostepna jest również wersja Firefox mobile.

Internet Explorer

 Internet Explorer jest darmową przeglądarką internetowa a zarazem liderem na rynku przeglądarek – w skali światowej aż 66% internautów (w Polsce 44%) korzysta właśnie z produktu firmy Microsoft.

Jego główne funkcje to:

    ulepszony interfejs
    zaawansowane drukowanie
    przeglądanie w kartach
    powiększenia strony
    pole wyszukiwania błyskawicznego
    źródła danych RSS
    karty szybkiego dostępu
    tryb wyłączonych dodatków
    pasek stanu zabezpieczeń

Główną przyczyną dominacji Internet Explorera jest fakt, iż jest on domyślnie dołączany i instalowany wraz z każdym systemem Windows. Można pobrać Internet Explorera pl, ale także Explorer mobile na stronach serwisu Pobierz.pl


 Podsumowanie

Obiektywnie patrząc oba wyżej wymienione produkty spełniają swoją podstawową rolę, jaką jest możliwość korzystania z Internetu, w bardzo dobry sposób, jednak uniwersalność przeglądarki Mozilla Firefox (działa pod systemami Windows, Mac OS X)  wysuwa ja o mały krok naprzód przed Internet Explorera, który jest kompatybilny tylko i wyłącznie z systemami Windows. Ale takie ograniczenie stosowane przez firmę Microsoft od lat nikogo już dziwić nie powinno.

Warto również zapoznać się z charakterystykami innych przeglądarek. Dostępne one są w jednym z działów na Pobierz.pl.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak sprawdzić IP?

    IP czyli Internet Protocol jest to protokół służący do komunikacji w sieci komputerowej, w szczególności w sieci Internet.

  • Co to jes LAN?

    LAN (ang. Local Area Network) to sieć lokalna, często nazywana również siecią wewnętrzna.

  • Allegro aktywacja konta – ile trwa

    Kiedy chcemy założyć konto na allegro w celu kupna i sprzedaży interesujących nas przedmiotów, musimy dokonać aktywacji konta.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Mozilla Firefox czy Internet Explorer?