Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Miksowanie muzyki

Kategoria: Narzędzia, 11 lipiec 2011, 08:42, ilość odsłon: 4271

Jak wiadomo komputer może pełnić różne rolę – multimedialnego centrum rozrywkowego dla całej rodziny, platformy do gier, narzędzia do komunikacji, narzędzia pracy, itp.

Może także posłużyć do miksowania i obrabiania muzyki. Mamy aktualnie tyle aplikacji tego typu, że każdy, nawet kompletny laik, może spróbować w tym sił. W niniejszej poradzie polecimy kilka ciekawych programów tego typu.

Programy do miksowania muzyki

UltraMixer 2 to aplikacja umożliwiająca nam na dokonywanie Miksów muzyki. Posiada wsparcie dla popularnych formatów (mp3, ogg, wma, wav), a także możliwość ripowania ścieżek z płyt CD. Dodatkowo mamy tu możliwość przyśpieszani i odtwarzania wybranego fragmentu utworu oraz możliwość wykonywania płynnych przejść pomiędzy utworami. Aplikacja jest płatna, można jednak wypróbować ją w wersji testowej. Darmowy jest natomiast The Hot Mix MC 1. Jest on na tyle wszechstronny, że można bawić się nim zarówno w domowym zaciszu, jak też i używać na imprezach. Zwraca uwagę dość przyjazny interfejs, co może przydać się osobom słabiej znającym angielski – niestety, nie ma edycji programu po polsku.

Dość popularny jest darmowy program DarkWave Studio 3.   Można w nim zarówno tworzyć muzykę od podstaw (mamy tu obsługę VST), jak też dokonywać miksów gotowych utworów. Aplikacja posiada mnóstwo zaimplementowanych efektów i filtrów, pozwalających przekształcać dźwięk wedle własnego uznania. Możemy obsługiwać zarówno na żywo, jak i przygotować utwory w spokoju.  

Jak więc widać bez konieczności wydawania choćby grosza otrzymujemy tu możliwość zabawy w DJ-a. Jeśli ktoś zawsze chciał bawić się w miksowanie muzyki lub też jest po prostu ciekaw, jak ten proces wygląda od kuchni, może w każdej chwili samemu się o tym przekonać. Opisywane aplikacja znajdują się na stronach naszego vortalu w dziale Multimedia.

Inne porady z tej kategorii:

  • Prezentacje PPS

    Prezentacje .pps to prezentacje powstałe przy pomocy programu Microsoft Power Point. Ze względu na łatwość tworzenia są one dość popularne i możemy spotkać je zarówno w sieci na darmowych tronach, jak i też otrzymać np. w pracy.

  • Co to jest Microsoft Office?

    Komputery stały się niezbędnym narzędziem, ułatwiającym życie w wielu jego aspektach.

  • Co to jest google?

    Firmę Google wszyscy kojarzymy głównie z doskonałej wyszukiwarki sieciowej. Jednak jest to zaledwie część usług, jakie oferuje ta znana na całym świecie firma.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Miksowanie muzyki

dodał: ~PErtissimo , 16.10.2011

Żal , kto to napisał xD