Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Menu w html – jak zrobić

Kategoria: Internet, 19 sierpień 2011, 08:35, ilość odsłon: 889

Język html jest podstawowym językiem pisania stron www. Jeśli chcemy napisać prostą stronę HTML, bardzo ważne jest abyśmy umieścili w niej menu.

Menu w HTML możemy wykonać albo za pomocą własnoręcznie pisanego kodu, albo też za pomocą gotowego skryptu. W zależności od naszych upodobań, menu może być rozwijane w pionie lub poziomie, nierozwijane, albo (przy użyciu CSS) posiadające ciekawe efekty najazdu, zaokrąglone rogi i inne eleganckie efekty wizualne.

Każde menu, które budujemy, polega na umiejętnym umieszczeniu odnośnika do innych stron (z reguły tej samej witryny) lub kotwic na bieżącej stronie, w menu bieżącej strony. W tym celu posługujemy się odnośnikami do linków, oznaczonymi skrótem <a href”. Elementem graficznym, który stanowi widoczny odnośnik do danej podstrony, może być tekst, bądź obrazek. Przykładowy kod do menu może wyglądać następująco: <ul class="menu"> <li> <a href="#"> Link 1</a> </li> itd. </ul>. Innym przykładem menu w HTML jest menu rozwijalne, z uniwersalnym kodem <select onchange="self.location.href = this.value"> <option VALUE="adres1.html">Opis1</option> <option VALUE="adres2.html"> Opis2</option> </select>. Całe menu możemy zrobić na kodach pobranych z sieci (z uwagą na prawa autorskie i licencje!), a jego dobór na stronę zależy już tylko od nas.

Inne porady z tej kategorii:

  • Mozilla Firefox czy Internet Explorer?

    Każda osoba używająca Internetu dobrowolnie (lub nie) korzysta z jakiejś przegladarki internetowej. Na rynku dostępnych jest kilka produktów umożliwiający korzystanie z internetu, jednak w zasadzie na rynku liczą się dwaj gracze – Mozilla Fire

  • CO TO JEST HOSTING?

    Hosting jest usługą świadczoną przez firmy, które zwykle są dostawcami usług internetowych.

  • Col html - wszystko o znaczniku składni HTML <col>

    Znaczniki w HTML mogą być samodzielne, ale też i puste, spełniające swoją funkcję dopiero w parze z atrybutem określającym szczegółowo zakres działań owego znacznika.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Menu w html – jak zrobić