Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Mało miejsca na dysku? (Vista)

Kategoria: Systemy Operacyjne, 19 październik 2008, 15:21, ilość odsłon: 11738

"Miejscożerny" System Volume Information. Jeżeli Vista pożera ogromne ilości miejsca na dysku można zastosować zmianę ilości miejsca, które ma być przeznaczone dla folderu przywracania systemu (System Volume Information).


Jeżeli Vista pożera ogromne ilości miejsca na dysku można zastosować zmianę ilości miejsca, które ma być przeznaczone dla folderu przywracania systemu (System Volume Information). W tym celu należy uruchomić Start > Uruchom > cmd.exe i wpisać następujące polecenie : 


vssadmin resize shadowstorage /For=X: /On=X: /MaxSize=2000MB


­X: to litera dysku systemowego, a współczynnik MaxSize można modyfikować według własnych preferencji. W tym wypadku ograniczaliśmy maksymalny rozmiar tego folderu do 2000mb. Wiąże się to oczywiście z mniejszą ilością punktów przywracania systemu, które będziemy mogli stworzyć. W momencie jednak gdy jest nam potrzebne miejsce na dysku nie ma to większego znaczenia.

Inne porady z tej kategorii:

  • Śledzenie przyczyn zamknięcia systemu (Win XP)

    Interesująca porada dotycząca możliwości włączenia monitorowania zamknięć systemu w Windows XP. Jeżeli chcemy, aby nasz system zapisywał informacje o zamknięciu systemu i jego przyczynach musimy posłużyć się Edytorem rejestru...

  • Punkt przywracania systemu – jak go wykonać?

    Punkt przywracania systemu to bardzo pożyteczna funkcja, która pozwala nam na „cofnięcie się w czasie” i odwrócenie wszystkich zmian, jakie zaszły od momentu stworzenia go.

  • Jak stworzyć skrót "Pokaż pulpit"?

    Porada dla tych, którzy przez nieuwagę skasowali skrót "Pokaż pulpit". Jeżeli z jakiś powodów usunąłeś skrót "Pokaż pulpit" to wbrew pozorom jego przywrócenie nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Mało miejsca na dysku? (Vista)

dodał: ~mattcrow@wp.pl , 18.10.2009

w miejscu znaku \\n powinien być enter ;)

dodał: ~mattcrow@wp.pl , 18.10.2009

komenda powinna wyglądać tak:\nvssadmin resize shadowstorage /on=[litera dysku]: /for=[litera dysku]: /maxsize=[ilość miejsca]\nwarto dodać że aby uruchomić komendę vssadmin trzeba mieć uprawnienia administratora, czyli odpalić cmd w trybie administratorskim. w tym celu klikamy Start, w pasku wyszukiwania wpisujemy cmd i potwierdzamy kombinacją ctrl+shift+enter (ten skrót otwiera każdy program w trybie administratora)\nteraz wpisujemy np.:\nvssadmin resize shadowstorage /on=c: /for=c: /maxsize=5GB\nklikamy enter i sprawa załatwiona.\nminimalny rozmiar shadowstorage to 300MB\n\npozdrawiam\nmattcrow@wp.pl