Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Lista otwartych portów

Kategoria: Internet, 14 lipiec 2008, 01:57, ilość odsłon: 11244

Jak dowiedzieć się, które porty w naszym komputerze są otwarte? Jeżeli chcemy dowiedzieć się, które porty w naszym komputerze są otwarte i jakie programy z nich korzystają należy w wierszu poleceń wpisać komendę: netstat -ano/

Jeżeli chcemy dowiedzieć się, które porty w naszym komputerze są otwarte i jakie programy z nich korzystają należy w wierszu poleceń wpisać komendę: netstat -ano/

Na naszym ekranie powinna pojawić się lista otwartych portów wraz z numerami PID (indentyfikatorami procesu). Żeby rozpoznać, który program korzysta z danego portu należy uruchomić Menedżer zadań Windows (np. poprzez skrót ctrl + alt + del) i przejść do zakładki procesy. Jeżeli nie mamy wyszczególnionej kolumny PID nalezy kliknąć Widok > Wybierz kolumny... i tam zaznaczyć odpowiednie pole. Teraz porównując numery portów z PID możemy dowiedzieć się, które programy z nich korzystają.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest download?

    Kiedy rozpoczynamy przygodę z pobieraniem z sieci internetowej muzyki i filmów oraz innych w pełni legalnie krążących materiałów z sieci, wskazane jest, abyśmy zapoznali się z terminem download.

  • Co to jest NAT?

    NAT jest techniką przesyłania tzw. ruchu sieciowe przez router, powiązany ze zmianą docelowych oraz źródłowych adresów IP, często również numerów portów TCP/UDP.

  • Br html - wszystko o znaczniku składni HTML

    We frazach w kodowaniu HTML nie wolno zapominać o tym, aby kończyć zapis znakiem zamykającym. Jednym z wyjątków od ww. reguły jest znacznik Br.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Lista otwartych portów

dodał: ~Bacha , 17.04.2009

A Jak Innemu użytkownikowi z sieci można otworzy porty??