Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Linux programy - jakie wybierać, na co zwracać uwagę

Kategoria: Systemy Operacyjne, 11 sierpień 2011, 09:03, ilość odsłon: 891

Linux w ostatnich latach skłania w swoim kierunku coraz większe grupy użytkowników. Jest to system charakteryzujący się wysoką stabilnością oraz niezawodnością.

Niestety wybór dostępnych na Linuxa programów jest znacznie mniejszy niż w przypadku systemu Windows. Nie jest jednak żadnym problemem znalezienie odpowiednich, niezbędnych nam aplikacji. Wybierając dla odpowiednie dla systemu Linux programy musi przede wszystkim zwrócić uwagę na opis producenta. Kupując dany program na jego opakowaniu powinna znajdować się jasna informacja, czy program ten będzie działał w środowisku Linux. Dedykowane dla systemu Linux programy bez najmniejszych problemów można znaleźć także w Internecie. Jak wiadomo, system ten posiada bardzo dużo znacznie różniących się od siebie edycji i wersji. Chcąc mieć pewność, iż dana aplikacja będzie poprawnie działała na naszym systemie, dobrze jest zasięgnąć informacji na jednej z wielu poświęconych jej stron internetowych. Dobrym wyjściem jest także pobieranie programów bezpośrednio ze stron wyspecjalizowanych w dostarczaniu oprogramowania dla określonych edycji systemu Linux.

Wybierając programy dla naszego Linuxa warto zainstalować kilka podstawowych aplikacji, które z całą pewnością przydadzą się nam przy codziennej pracy z komputerem. Każdy Linux powinien zostać wyposażony w odpowiedni program antywirusowy. Dobrym wyborem jest aplikacja ClamAV, wykazuje się ona niezwykle dużą skutecznością oraz nie pożera cennych zasobów systemowych. Każda osoba posiadająca na swoim komputerze Linuxa z całą pewnością lubi monitorować zachowanie swojego systemu. Najlepszym, służącym do tego narzędziem zdecydowanie jest GkrellM. Od czasu do czasu jesteśmy także zmuszeni nagrać płytę CD lub DVD, posiadając program K3b nie stanowi to najmniejszego problemu.

Dostępne dla systemu Linux programy z całą pewnością zadowolą każdego użytkownika systemu. Być może nie są to produkcję największych firm, lecz w przeważającej większości cechują się one świetną jakością, a przede wszystkim zgodnie z ideą systemu, są darmowe.

Inne porady z tej kategorii:

  • Informacje o systemie w pliku tekstowym (Win XP)

    Jak wyeksportować informacje o naszym systemie do pliku tekstowego? Jeżeli chcemy zapisać informacje o naszym systemie w pliku tekstowym (choćby na pamiątkę ewolucji naszego sprzętu) to możemy posłużyć się narzędziem "Informacje o systemie".

  • Jak zablokować aktualizacje? (Windows XP)

    Porada dla tych, którzy chcą zablokować możliwość pobierania aktualizacji dla swojego systemu. J­eżeli chcemy zablokować możliwość pobierania aktualizacji naszego systemu możemy dokonać prostej modyfikacji rejestru, która to uniemożliwi.

  • Jak wyłączyć powiadamianie o nieprzeczytanych wiadomościach?

    Windows XP nachalnie powiadamia nas w czasie logowania o nieprzeczytanych wiadomościach. Jak to zmienić? Jeżeli nie chcemy żeby pod nazwami kont widniała informacja o nieprzeczytanych wiadomościach należy posłużyć się Edytorem rejestru...


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Linux programy - jakie wybierać, na co zwracać uwagę