Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Kopia zapasowa – jak bezpiecznie ją wykonać?

Kategoria: Systemy Operacyjne, 10 czerwiec 2011, 09:17, ilość odsłon: 1219

Kopia zapasowa przydaje się każdemu, kto przechowuje na komputerze ważne dane i aplikacje. W przypadku awarii systemu nie stracimy zapisanych projektów, plików czy też ważnych informacji. Jak wykonać kopię zapasową w najlepszy sposób?

Kopia zapasowa na XP

W systemie Windows XP mamy gotowe narzędzie do tworzenia kopii zapasowych. Aby się do niego dostać, klikamy START, a następnie Akcesoria, Narzędzia Systemowe i Przywracanie systemu. W oknie wybieramy Wybierz Punkt przywracania.

kopia zapasowa

Wybieramy nazwę dla punktu przywracania i klikamy Utwórz. O udanym stworzeniu punktu przywracania zostaniemy poinformowani na koniec operacji.

kopia zapasowa

Kopia zapasowa na Windows 7

Na systemie Windows 7, klikamy na START, wchodzimy do Panelu Sterowania i wchodzimy do folderu System i zabezpieczenia.

kopia zapasowa

Wybieramy Konfiguruj tworzenie kopii zapasowej, a następnie wybieramy, gdzie zostanie umieszczony plik z kopią.  Jeśli nie ufamy swojemu dyskowi twardemu, możemy podłączyć pendrive lub też zewnętrzny nośnik, na który trafi kopia. Po wyborze klikamy Dalej.

kopia zapasowa

Teraz wybieramy, jakie foldery są dla nas istotne. Możemy pozostawić wybór systemowi, a wówczas zachowa on dane aplikacji, biblioteki, ustawienia, itp., ale też możemy sami ręcznie wybrać wszystko, co ma zostać w kopii. Dodatkowo zostanie utworzony obraz systemu. Klikamy dalej. Kolejna opcja dotyczy wyboru, jak często mają być wykonywane kopie zapasowe. Na końcu zapisujemy ustawienia i uruchamiamy wykonywanie kopii zapasowej.

Na systemie Vista odbywa się to niemal w taki sam sposób, jak na Windows 7. Różnice są bardzo niewielkie i nie wymagają osobnego omówienia.  Polecamy wykonywanie kopii co najmniej raz na miesiąc lub też po dodaniu do sytemu ważnych plików oraz aplikacji. 

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Kopia zapasowa – jak bezpiecznie ją wykonać?