Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Konwertowanie partycji z FAT32 na NTFS

Kategoria: Pozostałe, 08 lipiec 2008, 20:28, ilość odsłon: 6426

Opis jak w prosty sposób skonwertować system plików danej partycji z FAT32 na NTFS. Istnieje wiele zalet konwersji z FAT32 na NTFS i jest to czynność dość prosta. Dokonujemy jej z poziomu wiersza poleceń w postaci polecenia...

Istnieje wiele zalet konwersji z FAT32 na NTFS i jest to czynność dość prosta. Dokonujemy jej z poziomu wiersza poleceń  w postaci polecenia :


convert x: /FS


Gdzie "x" to oczywiście litera partycji, którą chcemy skonwertować. Konwersja rozpocznie się już teraz lub po restarcie systemu jeżeli jest to partycja systemowa. Cała ta operacja wygląda dość groźnie, ale czy jest bezpieczna dla naszych danych? Tak, nalez­y jednak pamiętać, że konwersja z powrotem na FAT32 nie jest już możliwa w tak prosty sposób. Należy się więc zastanowić z jakich powodów chcemy zmienic system plików naszej partycji na NTFS.


convert

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak ustawić budzik w komputerze?

    Ustawienie budzika w komputerze może być zrealizowane na dwa sposoby.

  • Co to jest hp?

    Na pewno każdy z nas miał albo ma do czynienia z urządzeniami, oznaczonymi magicznymi literkami „hp”. Co to jest hp, co oznacza ten skrót?

  • Plik thm czym otworzyć?

    Być może zdarzyło się kiedyś napotkać plik z rozszerzeniem .thm. Jest to dość rzadko format dla przeciętnego użytkownika, więc nie wiadomo, co z nim właściwie robić. Oto mała porada, jak radzić sobie z tego typu plikami.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Konwertowanie partycji z FAT32 na NTFS

dodał: ~P.Zielony , 20.10.2010

No , komentarz obok mnie bardzo ciekawy. Jak widać z przed chwili.\nInstrukcja bardzo fajna , dzięki ,\nnie wiedziałem , jak sobie z tym poradzić.