Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Konwersja rmvb

Kategoria: Multimedia, 20 czerwiec 2011, 08:52, ilość odsłon: 1528

Pliki wideo z rozszerzeniem .rmbv wymagają od posiadacza albo odpowiednich kodeków, albo odtwarzacza, albo też specjalnych programów od odtwarzania.

Jeśli jednak nie mamy ochoty instalować specjalnie w tym celu nowych komponentów w systemie, można sobie tego darować, dokonując po prostu konwersji .rmvb na któryś z popularnych formatów, z jakimi z pewnością poradzi sobie nasz ulubiony odtwarzacz. Przyda się do tego któryś z konwerterów plików wideo.

Konwertery wideo z obsługą rmvb

Any video converter to z pewnością jeden z lepszych programów tego typu. Mamy tu liczne opcje konwersji wraz z podaniem parametrów wyjściowych filmiku – czyli rozmiaru obrazu i oczywiście formatu. Będzie to jeden z kilkunastu dostępnych – mamy tu także formaty przeznaczone dla urządzeń przenośnych, jak smartfony, konsole, itp. Inną rzeczą tego typu jest RMVB Converter. Jak sama nazwa wskazuje jest on dedykowany obróbce plików tego typu. RMVB Converter zmienia format RMVB na inny, obsługiwany przez większość odtwarzaczy sprzętowych lub komputerowych (jak AVI, Xvid, WMV) lub urządzeń przenośnych MP4 i 3GP. Można również zapisać samą ścieżkę dźwiękową w formacie MP3. Obsługa jest dziecinnie prosta - polega tylko na wskazaniu pliku RMVB i kliknięcia "Convert".

Jeśli natomiast chcemy przeprowadzić operację w druga stronę, czyli zmienić pliki w popularnym formacie na rmvb, tu z pomocą przyjdzie nam WinAvi Video Converter. Pamiętajmy jednak, ze do odtworzenia tego typu pliku potrzebny będzie odtwarzacz jak RealPlayer – sposoby odtwarzania plików rmvb wyjaśniamy w innej poradzie na stronach naszego wortalu. Radzimy zajrzeć tam, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Konwersja rmvb